Wpis z mikrobloga

Co lepiej brać pod podboje, chodzi o idee:
- Offensive
- Quantity

Ofensywne mają dobre bonusy do generałów, dzięki czemu często się trafia pod koniec gry taki z 3*, do tego bonus sige ability, 5% dyscypliny oraz rekompensata ilościowa +20% force limit.
A ilościowe to wiadomo, to ilościowe...

Mam dobry run i mocny dylemat, serce mówi żeby bawić się ofensywnymi, rozum że ilościowe to must have...

#eu4

Którą grupę idei wybrać?

  • Offensive 35.3% (12)
  • Quantity 64.7% (22)

Oddanych głosów: 34

  • 7
@Egribikaver: oprócz quantity nic nie potrzebujesz. Chyba, że pod koniec gry jak robisz WC i nie chce ci się unrestem zarządzać, to bierzesz humanist + offensive. Inne militarne na początku gry to palenie many bo więcej ci daje bycie z przodu jeśli chodzi o technologię, aniżeli te idee militare.
@Drmscape2: Jestem już pod koniec absolutyzmu, gram Rzepą i podbijam Indie, jednak czuję że trochę wojska brakuje, bardziej do rozsiania po wielkim kraju by tłumiły bunty niż do wojen, ale nawet czasem jakaś koalicja się trafi :)
@Egribikaver: na reddicie z kolei liczyli, że offensive/quality>gówno>quantity ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo w late i tak masz 10 gadrylionów manpowera i kolejne 10 gadrylionów sposobów na uzyskanie 10 gadrylionów manpowera a combat ability tak łatwo nie zestackujesz. Quantity imo jest dobre w sumie tylko w early gdzie naprawdę jest problem z masami ludzkimi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Egribikaver: Osobiście nie pamiętam kiedy ostatnio grałem z quantity, jedyne dwa bonusy dla których warto je brać to manpower i force limit, jeżeli mam problemy z manpowerem to wolę brać arytokratyczne, może bonus mniejszy ale warto dla samej tańszej technologi, no a force limit dostaje się z quality + mając silną armię nie potrzebujesz aż tak dużo force limitu, chyba żeby po prostu stały na automatycznym tłumieniu buntów ( ͡°
@Azaajaszz: @Jartien: Trochę właśnie o to mi chodzi, offensive ma magiczne siege ability +20 czy 25% - pomyślałem sobie ile % czasu wojny spędzam na oblężeniach :D i w zasadzie na fortach tracę najwięcej wojska przez atrition.
Mimo wszystko wybrałem quantity, nie przez wojska, ale przez mój fetysz robienia ogromnego przychodu, czyli
Policies z Trade+Quantity co daje Goods Produced +20%