Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szmichal: ale to chyba te stare pralko suszarki były kiepskie. Teraz są już ok z tego co wiem.
Może ubrania się trochę szybciej niższą (no i niektórych nie można w suszarce suszyć)
  • Odpowiedz
@Czaajnik: ale niszczą się tylko w pralko-suszarce czy ogólnie w każdej suszarce niektóre ciuchy będą się niszczyć? Dla mnie to oczywiste, ale czy te pralko suszarki są aż tak beznadziejne? Jakbym miał miejsce to bym brał oddzielnie to i to ale że nie mam to na pewno zdecyduje się na Teo typu rozwiązanie.

Będę brał jakąś pralko-suszarke LG z 2500zl czyli nie wypas ale chcę poczytać opinie. Najwyżej nie będę
  • Odpowiedz
@szmichal: tak, wrzucałem chusteczki, gówno dało. Specyfiki na czyszczenie pralki też nic nie dają. Od nowości tak miała. Może to kwestia innej techniki suszenia nie wiem. Jak padnie, to mam zamiar kupić osobno pralkę i suszarkę, zobaczymy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@szmichal: no przede wszystkim pralko suszarka zużywa prawie 2 razy więcej wody do prania i pewnie tak samo z prądem. I to jest ich główna wada. Sam kiedyś liczyłem bo chciałem kupić i wychodziło mi że do wody i prądu dopłacę ponad 1000 zł więcej niż bym kupił oddzielnie suszarkę i pralkę. Drugi powód to podobno że ani nie upierze dobrze ani nie wysuszy ale akurat tego nie mogę zweryfikować
  • Odpowiedz
@Trytytytytytka: Rzeczywiscie klasa energetyczna tragiczna w pralkosuszarce.
Szkoda, ze nie ma jakiegos obiegu zamknietego w pralkosuszarce, ze wody zdemiralizowanej nie musisz wylewac i jest wykorzystywana do kolejnego prania, przez co jest mniej kamienia
  • Odpowiedz
@szmichal: Jak ci się zepsuje to nie masz ani pralki ani suszarki. Musisz czekać aż skończy suszyć zanim wstawisz następne pranie itd ja mam osobno i jest ok. Moja siostra ma pralko suszarkę i już 3 razy się zepsuła
  • Odpowiedz
@szmichal: Główne problemy to zużycie prądu i wody, jak policzyłem to koszt jednego suszenia to ok 4zl, najwiecej to woda.
Mam samsunga i suszyła u mnie z 5h a ubrania i tak nie były „do szafy”
  • Odpowiedz
nikt #!$%@? nie napiszę czemu


@szmichal:
1. Wyższe zużycie prądu.

2. Wyższe zużycie wody (pralko suszarka podczas suszenia zużywa wodę; koszty eksploatacji rosną jeszcze bardziej, jeśli w Twojej gminie za śmieci płaci się w zależności od
  • Odpowiedz
  • 0
@szmichal smród i zatykanie kanałów ciepła fusami z ubrań. Generalnie średnie to połączenie bo tam u góry przy grzałce suszenia to się robi taki wilgotny osad paprochów z ubrań i wody
  • Odpowiedz
@szmichal: Pralki po kilku miesiącach/latach przechodzą nieprzyjemnym zapachem z osadów detergentów i płynów do zmiękczania, jak do tego dodasz dmuchanie gorącym powietrzem to będzie nieprzyjemnie. Tak jak poprzednicy pisali - więcej wody i prądu (combo nie mają pompy ciepła tylko konwencjonalną grzałkę).

Ja kupuję drugi raz i znowu oddzielnie, tylko tym razem tej samej firmy żeby się dało ustawić jedna na drugiej bez stresu
  • Odpowiedz