Wpis z mikrobloga

@darjahn: dzięki za propozycję, to w sumie była moja pierwsze kdrama więc nie bardzo jestem w stanie dyskutować w tym temacie ale i tak nie było to zbyt trudne do odgadnięcia, znaczy jego przeszłość i to że to nie on zrobił ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż z początku myślałem że był żołnierzem albo szpiegiem xD bardziej by to wyjaśniło jego "uprawnienia"
i dlaczego do cholery każdy koreański
dlaczego do cholery każdy koreański serial ma tylko 1 sezon ? drażni mnie to bo lubię oglądać coś "dłużej" ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Kaiborr: No nie wszystkie.. są też takie ichniejsze Klany na kilkaset odcinków (np. High Kick Through the Roof) i normalne kilkusezonowe dramy (np. Voice, Kingdom, Stranger, Hospital Playlist itd.). Ale to właśnie jest duży plus dla mnie, że nie przeciągają w nieskończoność by w
@Kaiborr: Trochę odkopuję, ale to jest wielka zaleta kdram, zwarta fabuła, maks. 2 sezony, nie ma rozciągania. Nie to co produkcje hamerykańskie, coś się przyjmuje to nawalimy 20 wątków, żaden nie skończony, nie da się tego oglądać, ale materiału na 10 lat.
@mamnatopapiery: dla jednego zaleta, dla innego wada. Ja na przykład jak się przekonam do jakiejś serii to mógłbym oglądać i tysiące odcinków ( ͡° ʖ̯ ͡°) dlatego mi taka "zwarta' fabuła się nie podoba ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Kaiborr: oglądałem, całkiem dobre.

i dlaczego do cholery każdy koreański serial ma tylko 1 sezon ? drażni mnie to bo lubię oglądać coś "dłużej" ( ͡° ʖ̯ ͡°)


to się niestety już zmienia odkąd zaczęli kręcić pod wymogi Netflxa. Akurat to było fajne bo opowieść była zamknięta i wątki skończone. Nie mówiąc już o tym, że koreański standard to 16 odcinków po 90-100 minut także to nie