Wpis z mikrobloga

Mircy, chodzi mi po głowie pewien pomysł, tylko brakuje mi odpowiedniego sprzętu.

Potrzebuję zestawu bezprzewodowa kamerka + monitor do podglądu.

1. Warunek konieczny - szybki start i bezproblemowe łączenie się. Musi być tak, że wciskam jeden guzik, pstryk, i widzę na monitorku obraz z kamery. Bez czekania, bez jakichś dodatkowych czynności. Czyli raczej odpadają wszelkie rozwiązania z kamerami wifi/smartfonem do podglądu. Chamski, analogowy sygnał będzie najlepszy.
2. Wymaganie odnośnie połączenia - dystans pomiędzy monitorkiem a kamerą nie przekracza 4-5 metrów.
3. Wymagania odnośnie monitorka - zasilanie z USB albo z zapalniczki samochodowej. Jak najmniejsze rozmiary - wystarczą dosłownie 3-4 cale.
4. Wymagania odnośnie jakości obrazu - żadne. Na obrazie ma być widać, że jedzie samochód, albo że nie jedzie. Kompletnie mnie nie obchodzi jego numer rejestracyjny, kolor, ani nic z tych rzeczy. Nawet mnie nie obchodzi, czy to osobówka czy ciężarowy. Czyli nawet obraz 160p byłby wystarczający.
5. Wymagania odnośnie kamerki:
- praca na zewnątrz
- możliwie małe wymiary
- zasilanie sieciowe (czy tam z zasilacza)
- najlepiej, żeby nie przypominała kamery, ani czegokolwiek co warto ukraść
- jak najmniejszy koszt - prędzej czy później ktoś ją ukradnie, albo urwie, albo zniszczy.

Założenie: Ze względu na kształt wyjazdu z posesji, kierowca wyjeżdżając tyłem nie widzi jezdni i nadjeżdżających samochodów. Kamera będzie zamontowana na ogrodzeniu przy wyjeździe i skierowana na drogę. Monitor będzie w samochodzie. Chodzi o to, żeby kierowca wyjeżdżający kierowca widział, czy przypadkiem nic nie nadjeżdża.

Jakieś propozycje?

#diy #kamerasamochodowa #kiciochpyta #monitoring
  • 6
@RandomowyMirek:
1. Przy kamerach jest zawsze delikatny lag - to w zależności od ustawień (obróbka danych) jest tak na oko od "ułamka sekundy" do około może i połowy sekundy.
2. Współczesne "analogowe" kamery są w środku cyfrowe i to co wyżej odnosi się do nich.
3. Te ustawienia powodujące lag są związane z agresywną obróbką danych przez jednak bardzo prosty i ograniczony procesor. Upraszczając - im poważniejsza obróbka (odszumianie, praca w