Wpis z mikrobloga

Moja zona jest z zawodu pedagogiem i uczy sie niemieckiego obecnie, zeby moc byc zatrudniona jako pomoc przedszkolanki (erzieherin). W landzie Berlin musi miec odpowiednie wyksztalcenie i certyfikat na B1, aby zostac przyjeta na takie stanowisko. Potem w ciagu bodajze roku musi przedstawic certyfikat na B2, aby zostac w pracy i moc pracowac jako przedszkolanka. Jednak zastanawiamy sie jak to wyglada w innych landach. Niestety moj niemiecki jest slaby i mimo prob nie moge znalezc jaki poziom jest wymagany w innych landach na ten pierwszy etap i czy jest to rowniez B1. Bylby ktos z jezykiem w stanie pomoc prosze i znalezc taka informacje moze?
#niemcy
  • 11
@wykop_lub_zakop: jak moze to niech zrobi najpierw zawod w szkole/zaocznie na sozialpädagogische assistenz / assystenka pedagoga/wychowawdzy, do jej da duzo mozliwosci nauki pracy i jezyka poprzez praktyka i niech nastepnie robi zawod na Erziher ;) pozdrawiam
@RedNews: Dzieki. Na ten moment interesuje ja praca w placowka bi- lub wielojezycznych. Zona zna 3 jezyki i juz dawno mialaby prace, ale tutaj wymagaja jezyka nawet do pracy, w ktorej sie go nie uzywa (autentyk przeszla rozmowy w dwoch miejscach, w ktorych jej powiedzieli, ze niemieckiego nie uzywamy, ale musisz miec certyfikaty, bo Niemcy tak wymyslili), ale podlega pod ich ustawodastwo oswiatowe.
: jak moze to niech zrobi najpierw zawod w szkole/zaocznie na sozialpädagogische assistenz / assystenka pedagoga/wychowawdzy


@RedNews: jego dziewczyna jest z zawodu pedagogiem i ma robic berufliche Ausbildung razem z laskami, ktore przychodza po nomen omen niemieckim odpowiedniku gimnazjum? Czy Ty jestes typie normalny? Przeciez ona powinna robic wszystko zeby nostryfikowano ten dyplom, a nie powtarzac polowe swojego zycia od nowa i zaczynac ksztalcenie na pedagoga od nowa, tylko w innym
@zaloz_konto23: czytalem tylko po frazach, co nie jest powodem do obrazania mojej osoby ;), ale i tak zatrudnienie sie na etat godzinny jako asystenka pomoglo by jej szybciej nauczyc sie jezyka + nauka do certyfikatow + doswiadczenie, skoro musi miec certyfikaty to wydaje mi sie to jedna z optymalnych drug taki win win i wtedy przeskok do wlasciwego zawodu