Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj pierwszy raz na #bjj i mam pewne rozterki. Była to grupa intro - więc myślałem, ze będzie nauka totalnie od podstaw, jakieś najbardziej podstawowe ruchy, jak się poruszać na kimś, pod kimś, a było przerabiane kontrolowanie osoby w pozycji żółwia -> wejście za plecy -> duszenie.
Generalnie bardzo mi się podobało i chce w to iść, pytanie tylko czy to standard, czy powinienem sobie szukać innej szkoły?

#sportywalki #sport
  • 9
@twoj_starrry: To wszystko zależy od klubu: czasem intro to miesięczny cykl i co miesiąc powtarzają to samo, czasem nie ma grupy początkującej i jest tylko intro albo początkująca to są niebieskie pasy itd.

Generalnie kontrolowanie żółwia, czy wejście za plecy do duszenia to podstawy podstaw, więc nawet jeśli niezbyt na początku ogarniasz to normalne i minie z czasem
@twoj_starrry: bjj nie ma jakiejś utartej struktury nauczania czy promocji, wszystko jest raczej umowne. Na zajęciach dla początkujących ćwiczy się najczęściej podstawowe pozycje z jakimiś prostymi atakami, więc to co mówisz nie odbiega od reguły. Nie przywiązuj się natomiast od początku do pierwszego lepszego klubu, tylko wypróbuj parę i wybierz ten, który ci najbardziej odpowiada