Wpis z mikrobloga

@Omicron: mam to samo, kiedyś czułem się narodowcem, wieszałem flagi, byłem dumny, teraz piss ma wszystko "narodowe" więc jazda z "kurami", obrzydzili mi słowo z którym jako tako się utożsamiałem 3 lata w zsw (Marynarka Wojenna) na własne przyjście i poproszenie o przydział tam, ogólnie zawsze flagi w oknach, teraz to mogą mnie cmoknąć
  • Odpowiedz
@Omicron: przecież to jest prosty zabieg jak nazwać coś "państwowym", ale bez używania tego słowa. Polakom się źle kojarzą państwowe programy, projekty gospodarcze, spółki, budynki i programy społeczne, bo przypominają im się czasy komuny kiedy było to nieefektywne.

Natomiast jak coś jest narodowe to nie kojarzy się bezpośrednio z rządem ani państwem, tylko z patriotyzmem i polską kulturą. Jak nazwiesz kopalnie państwową i przynosi straty, to wiadomo że trzeba palić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Omicron: no i to pokazuje jak łatwo tobą (i nie tylko) manipulować. Akurat narodowców nie lubię prawie tak jak PiSu, ale zobacz kogo PiS najbardziej zwalczał, na kogo pluł w TVP?
Wystarczyło tylko przyklepac aborcję (najbardziej kontrowersyjny temat narodowców) i powiedzieć że to przez nich (#!$%@? że narodowców jest w sejmie kilku i nie mają żadnej realnej władzy) już wszyscy ich znienawidzili.

divide et impera. W pełnej okazałości.

Co jak
  • Odpowiedz
@Omicron mam tak samo. Patriotyzm i narodowy dla mnie mają tak negatywny wydźwięk, że to się w głowie nie mieści.
Te słowa nie kojarzą mi się z kochaniem swojej ojczyzny, z powstańcami, tylko z łysymi wszechpałami pałajacymi nienawiścią do ludzi, którzy burzą ich idealny światek wolny od LGBT, Europy i lewactwa. Kochają swój kraj, robią burdy, a siedzą na truskawkach w Holandii lub na zmywaku w Anglii. Wielki #!$%@? patriotyzm jak
  • Odpowiedz