Wpis z mikrobloga

Założyłem swoje pierwsze akwarium. Na zdjęciu poniżej, akwarium ma godzinę. Czy na początku nie ma się co bać, że wygląda to tak nieprzejrzyście? Filtr cały czas bąbelkuje, czy to jest potrzebne czy może nie być konieczne? Grzałkę podłączyłem, ustawiłem temperaturę na 25 stopni.
Filtr to Aquael pat mini
Grzałka Platinum heater 75W
Pojemność zbiornika to 60l, ile czasu od założenia będzie potrzebować to akwarium żebym mógł wpuścić do niego rybki? Jeśli macie jakieś tipy, porady co mógłbym poprawić albo w co się zaopatrzyć to jestem otwarty na każdą pomoc. Zależy mi na tym żeby to wyglądało, narazie trochę mnie przeraża fakt, że jest to takie zmulone ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#akwarystyka
  • 15
@CrawlOuttaLove: z tymi dwoma tygodniami czy więcej to sranie w banie, w zależności od tego jakie ryby chcesz mieć to trzeba czekać i kombinować żeby odpowiednie parametry pod nie się zrobiło. Co z tego, że poczekasz 2 tygodnie czy dwa miesiące jak parametry nadal będą zagrożeniem dla ryb. Niektóre ryby nawet jak wrzucisz na drugi dzień po założeniu akwa, będą żyć i bajlando. Wszystko zależy od paramentrów i jakiej wody używasz
@grim-jack: oczywiście z tyłu, w strefie obecnie niewidocznej są roślinki większych rozmiarów, które na początku się kładły ale teraz powinno być z nimi okej, gość w sklepie mi polecił takie, które są proste na początek do ogarnięcia, jedynie trzeba je czasem podcinać.
@grim-jack: super, dzięki to mnie pociesza ( ͡° ͜ʖ ͡°), a co do pierwszych rybek i ich zaklimatyzowania to kiedy najlepiej je wpuścić? Przyjmując, że będą to jakieś drobne typu neonki no i ewentualnie jakieś czyszczące dno, zbrojniki itp
@CrawlOuttaLove: jak masz korzenie to za jakis czas pojawi sie śluzowiec, samoczynnie zniknie jak bakterie zaczna sie mnozyc w podlozu, jak bedzie znikal to mozesz wpuszczac ryby, a i kup testy, pH, twardość w późniejszym etapie jak beda ryby to PO4 i NO3
kiedy najlepiej je wpuścić? Przyjmując, że będą to jakieś drobne typu neonki


@CrawlOuttaLove: gdy parametry będą dla nich odpowiednie, parametry wody dla neonek: pH 5,0-6,5 GH 2-8°dGH

zbrojniki w 60l zdechną prędzej czy później bo za małe, zamiast nich kup sobie kiryski (parametry wody takie same jak dla neonek)

co do testów do badania wody do pierwszego akwa wystarczą testy paskowe
@CrawlOuttaLove: O boże o #!$%@?@ale masz ujowy wodociąg bo chloru trochę jest i pewnie twarda na oko widzę. Filtr zewnętrzny jak najszybciej np. fluval 106 - ustaw deszczownie żeby prąd nie robił pralki w akwa. niech się mieli potem pomyślimy dalej