Wpis z mikrobloga

@dilven: gielda ma sens jesli zalozys ze sa ludzie z naprawde grubymi portfelami, takie osoby tez inwestuja spekulacyjnie i taka podbitka i zjazd to dobra okazj zeby zarobic troszke, na szybkim ruchu i wiekszym obrocie
wyobraz sobie ze jestes grubasem co jest w stanie spekulacyjnie podbic kurs o 5% i gosc sobie kupil w piatek akcje dzisiaj juz ma +20% i nawet jak wychodzac zalamie caly kurs to tak naprawde liczy
@dilven: to jest loteria dla nas bo my nie mamy realnego wplywu na kurs akcji, jako akcjonatiusz indywidualny jestes w 100% skazany na to co rynek uzna za warte kupienia nie masz na to wplywu
ty musisz liczyc na to ze akcje ktore kupiles zainteresuja kogos po tobie i ze wtedy cena wzrosnie bo ktos inny ten kurs wywinduje i ze ten ktos ma na tyle duzo srodkow ze jest w
Wystarczy ze grubas znowu dogada się z Wiesławem, gruby zacznie pompować, Wiesław zacznie przebąkiwać ze sprzedaż idzie dobrze, ujawni w końcu co robią z kasą i podłączą ulicę pod trend a później się ewakuują:)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PISowski_inwestor: dokładnie. Ciężko zrozumieć, że jak ktoś obraca większym kapitałem np. ponad 1 mln zł i ma pojęcie o giełdzie, to inwestuje w spółki choćby na jeden dzień, ale o dużej płynności, a nie np. na NC ¯\_(ツ)_/¯
@micomak argument co mnie interesuje co ludzie robią z własną kasa na giełdzie jest trochę głupi wybacz xD

A pieniądze innych mało mnie interesują w poza giełdowym kontekście