Wpis z mikrobloga

Siema,

Obywatele wykopu, zwracam się do was z prośbą.

Kilka lat temu, było znalezisko z bazą darmowej literatury sci-fi, zdaje się, że głównie z okresu międzywojennego.
Nie mogę namierzyć tego zasobu, ale poszukuję jednego konkretnego tytułu, którego, naturalnie nie pamiętam.
Co pamiętam:
-Zjednoczona Europa, zupełnie na kształt EU, gdzie polski delegat (przemawiając po francusku) wywierał silny wpływ na inne państwa. W ogóle ludzkość kierowała się rozumem, inteligencją i nauką.
-Telewizja (kiedy w rzeczywistości, w czasach pisania tej książki absolutnie jej jeszcze nie było, a w każdym razie jeszcze nie w domach, ewentualnie w fazie testów w laboratoriach)
-Transport światła z dziennej na nocną stronę globu za pomocą "skomplikowanego systemu... no nie, nie luster, chyba raczej światłowodów.
-Latające pojazdy prywatne, parkujące przy domkach lub na dachach posesji
-Napływ imigrantów z Azji, którzy wiecznie coś knuli (to nie jest żart ani jakaś dwuznaczna aluzja - na serio piszę co zapamiętałem z tamtej książki)
-Do tego jeszcze fabuła z jakimś uprowadzeniem jakiejś kobiety, jeśli dobrze pamiętam. Wątek miłosny, polityka, bohater, te sprawy.

Obywatele, pomożecie?

#literatura #scifi #fantastyka
  • 19
  • Odpowiedz
@Markus86: No wiem, ale nie... a #!$%@?.. ja już przeczytałem (znowu) i baniak zryty. Skąd koleś wiedział aż tyle rzeczy w 1924 roku, sto lat temu?????? Już tam #!$%@? z telewizją, dronami, laserami i rakietami, ale AMERYKAŃSKA BROŃ MASOWEJ ZAGŁADY mnie osobiście #!$%@?ła do reszty. I nie tylko to. Było tego znacznie więcej.
  • Odpowiedz
@mike78 ja właśnie czytam "nowy wspaniały świat" z 1932r., w szoku jestem skąd autor wiedział jak będzie wyglądać idealny świat współczesnej lewicy prawie 90lat temu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Markus86: Telekonferencje (zarówno prywatne jak i broadcasty), multi-quadrocoptery, drony, rakiety, lasery, Automatyczne sekretarki, broń kinetyczna bez prochu, zdjęcia z pola walki (nie wiedział o satelitach, ale opisywał ich ścisły odpowiednik) no i zjawiska socjologiczne - migracje ze wschodu ku Europie, pomyleństwo socjalizmu i (...)
  • Odpowiedz
Ja nie lubię bardzo tej książki. Czytałem ją już 4 razy i jej nienawidzę. Między innymi za to, że jak ją widzę gdzieś na półce, to znowu po nią sięgam, chociaż jest taka... nieludzka.
  • Odpowiedz
ike78 no jeszcze nie czytałem 1984 ale się od dawna zbieram ( ͡º ͜ʖ͡º)

o


@Markus86: Jak już się bawić komunistami, to lepiej zapodać sobie Mistrza i Małgorzatę... to jest dopiero wspaniała książka. To się nigdy nie zestarzeje.
  • Odpowiedz