Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rymcimpymcim: Nigdy nie miałem, zawsze słyszałem że są delikatne i trzeba umiejętności żeby je hodować, ale Pan u którego regularnie zaopatruję się w rybki powiedział że przy moich warunkach jak najbardziej mogą być więc wziąłem na próbę. A od razu mi się spodobały bo tak jak mówisz ciągle są w ruchu i widać że cały czas coś "pucują" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@XNiemcu: zaopatrz sie w miernik TDS - tylko pare zeta kosztuje. dodaję Re-Mineral Tropic aż otrzymam TDS 200-300. Proszek najlepiej zalać wrzątkiem i wtedy dobrze rozmieszać do całkowitego rozpuszczenia - ja stosuję shaker do warzyw:D potem dodać wodę RO do tego albo z kranu jak nie masz i gotowe dla kreweci ps dodawaj wodę RO bo to najbardziej lubią:>
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rymcimpymcim: @grim-jack: @menelaosPL: @graczzzz: I chyba tyle widziałem moje krewetki ¯\_(ツ)_/¯ Mam dość dużą obsadę a wziąłem na próbę 6 krewetek. Rano widziałem już tylko trzy, a teraz nie ma ich wcale. To że zostały pożarte raczej wykluczam bo zwłok nie widziałem + gdy jeszcze chodziły swobodnie rybki raczej się Nimi nie interesowały. Wyczytałem że gdy jest ich mało to zwyczajnie chowają się i powinny wyjść tylko na
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rymcimpymcim Nie byłem w stanie zapamiętać wszystkich gatunków ale w dużej mierze są tam neony różnego rodzaju, bodajże brzanki, 4 mieczyki, 2 małe welony, 4 skalary (Wiem że welon i skalar to raczej duże gatunki, ale ten rodzaj welonek podobno większy nie będzie, a skalary wzięte są całkiem małe bo podobno przyzwyczają się do bycia z małymi rybami i nie będą ich podgryzać czego nie można byłoby powiedzieć o dorosłych skalarach), 3
XNiemcu - @Rymcimpymcim Nie byłem w stanie zapamiętać wszystkich gatunków ale w dużej...

źródło: comment_1638090193Ae2vvEatdExdq0Tq8PjgVX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@XNiemcu: ja do takiej obsady krewet bym nie wrzucał zbyt duże ryzyko, że zjedzą, jak nie od razu to jak urosną / jak krewetki zrzuca pancerz i będą mniej mobilne/,miekkie poza tym straszna mieszanka ryb, ciepłolubne z tymi lubiącymi chłodniejszą temperaturę poczytaj sobie o wymaganiach poszczególnych gatunków które tam trzymasz, i zastanów się czy nie lepiej skupić się na ustaleniu w jakich warunkach chcesz to akwarium trzymać, a później oddaniu/odsprzedaniu tych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rymcimpymcim: Dużo racji może być w tym co piszesz. Ryby kupiłem od lokalnego sprzedawcy który zawsze był w porządku, nie namawiał na konkretne gatunki tylko często gdy coś mogło być nie tak mówił żeby nie brać bo to się nie uda. Miałem do Niego też trochę zaufania bo jednak tych ryb miał ogromną ilość i wszystko ładnie, schludnie utrzymane więc byle amator nie podołał by czemuś takiemu. Trochę też tutaj mojego
  • Odpowiedz
@XNiemcu: chłopie zdecyduj albo ryby albo krewecie - tak się nie da i nie ma złotego środka na to - krewetki zawsze będą zestresowane bo widzą ryby. jak ty chcesz je rozmnożyć przy obecności ryb? Tak oczywiście możesz dać razbory galaxy np ale nie licz na szybkie rozmnożenie się kreweci bo będą czuć zagrożenie - najlepiej się czują we własnym środowisku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@graczzzz: Regularnie obserwuję temat moich krewetek w akwarium i zastanawiam się co dalej. Myślisz że załagodzę trochę sprawę jeśli kupię i wrzucę im do środka parę "schronów"? Widzę po internecie że można kupić np pałeczki cynamonu czy kaktusa, ewentualnie jakąś skałę gdzie jest dużo malutkich otworów przez które ryby raczej nie przejdą. Druga kwestia to wyłowić je, ale musiałbym zakładać wtedy osobny zbiornik. Trzecia opcja to pozostawienie ich tak jak są
  • Odpowiedz