Wpis z mikrobloga

Mam #xbox360 z #rgh. Zrobiłem format HDD konsoli i chcę wgrać Aurorę. Zamiast formatowania USB mam tylko opcję przystosowania urządzenia do systemu Xbox360 czy inne gówno. Nie ma formatu. Nigdzie. WTF? Ręczne wgranie plików oczywiście nic nie daje. Co robić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#xbox360 #piratujo #cfw
  • 7
@trin32: I tak zrobiłem. Działa.

Wgrałem XexMenu, a potem sformatowałem pena pod PC i przerzuciłem Aurorę i Dash Launcha. Działa.

Pojawił się kolejny problem: nie potrafię ustanowić połączenia FTP między konsolą, a PC. Wgrałem najnowszą Aurorę 0.7 b2. Ustawienia (IP, user, pass) zostawiłem domyślne i takie same wpisuję w FileZilli. Mimo tego dostaję komunikat o bezczynności hosta i rozłączeniu po 20 s. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zupełnie
@Defender:
Szczerze nie wiem, zmodowanego Xboxa mam w rękach pierwszy raz w życiu, dopiero od 2 dni i tylko wypożyczony by wyczyścić lata grania i zaktualizować wszystko po poprzednim właścicielu :)

Sformatowałem dysk, zaktualizowałem system do najnowszej wersji, zainstalowałem XexMenu, Dash Launcher i Aurora.
Ethernet normalnie śmiga FTP gdy jest zostawiony z włączonym Aurora, passy domyślne "xboxftp". Dash Launcher zostawiony domyślnie wszystko, jedynie zmieniłem temperatury na 70 i ustawiłem skróty klawiszowe,
@trin32: Wczoraj wieczorem spróbowałem jeszcze raz pokombinować z FTP. Potem postanowiłem zainstalować Xbox 360 Neighborhood (umożliwia to dostęp do HDD konsoli z poziomu eksploratora). Aby komputer widział Xboxa należało zgodnie z tutorialami z YT podpiąć pod DashLaucha plik xbdm.xex co zrobiłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresetowałem konsolę i dostałem błąd E71 (problem sprzętowy z dyskiem twardym po nieudanej aktualizacji). Niestety, tego nie potrafię już przeskoczyć. Włączyłem Xell
@Defender: Dzięki za odpowiedź. Odznaczyłem "disable FCRT.bin check" w xeBuild i czyta jak należy. Czasem nie warto ufać poradnikom 1:1.

E71 nie mam pojęcia. Może się coś namieszało w tym Neighborhood. Nie wiem, nie używam, FTP mi wystarcza. Czytałem by Dash Launcher ustawiać na zapisywanie konfiguracji do HDD, aby w razie wtopy można było dysk wyjąć i zmienić ustawienia. Spróbuj post 17 i 18 https://www.se7ensins.com/forums/threads/rgh-e71-error.1209763/

Co do odpalania konsoli, tak. Też
@trin32: Udało się i działa. :D Ściągnąłem jak radzili plik launch.ini, dopisałem ścieżkę do aurora.xex i zabootowałem konsolę z włożonym pendrive. Udało się za pierwszym razem. Oczywiście format, szybkie wgranie wszystkiego co trzeba i... FTP dalej nie działa ALE doczytałem, że wtyczka xbdm.xex pobrana z forum dixiex.net jest walnięta. Z tego co pamiętam, to ściągnąłem właśnie ją. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tym razem konfiguracja Neighborhood'a dzięki poprawnemu