Wpis z mikrobloga

U osób zaszczepionych, zarówno dorosłych, jak i dzieci, nie dochodzi do tak eksplozywnego namnażania się wirusa – w efekcie jest go mniej w ślinie i wydzielinach z dróg oddechowych i dzięki temu znacznie trudniej zarazić kogoś, kto jest obok. W ten sposób ogranicza się transmisję wirusa na kolejne osoby, a to pozwala na wyhamowanie pandemii, co jest podstawowym celem szczepień – mówił wirusolog prof. Krzysztof Pyrć, kierownik Pracowni Wirusologii Małopolskiego Centrum Biotechnologii
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: fajna ta wypowiedz, taka sprzed roku, kiedy jeszcze nie było szczepionek. No coż, nie powinien zakładać, że będą chronić przed zarażeniem, skoro nie było to sprawdzone, z drugiej strony jakoś trzeba zachęcić ciemną masę do szczepień (ktore bez wzgledu na wszystko robią wiecej dobrego niż złego), z trzeciej strony czego sie spodziewac po kims, kto stoi u boku morawieckiego xD
  • Odpowiedz
fajna ta wypowiedz, taka sprzed roku, kiedy jeszcze nie było szczepionek.


@Anesa: czyli co, można kwestionować wypowiedzi autorytetów? Bo rok temu nazwałabyś bez wahania szurem każdego, kto się z Horbanem nie zgadzał. Tak jak teraz nazywasz szurami ludzi, którzy obecnie nie zgadzają się z wypowiedziami kolejnych autorytetów, nieprawdaż? A może po prostu te autorytety nie zasługują na takie miano? Bo wiesz, na przykład ta wypowiedź jest sprzed miesiąca:



Każdy
  • Odpowiedz
@Anesa ja #!$%@?, nie szczepiłem się i nie mam zamiaru. Od czasu tej pandemii ani razu nawet nie miałem kataru, miałem kontakt z "chorymi" i co i nadal nic. Tak samo się żyje bez jak i z szczepieniem więc jaki sens tego gówna xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Anesa: ale Ty wiesz, że osoby z szczepionka też przenoszą chorobę? Nie zrozum mnie źle, nie hejtuje szczepień, ale argument dałaś średni, bo to babcia powinna była się zaszczepić, a nie op w tym scenariuszu :P
  • Odpowiedz
@Anesa: naśmiewasz się z szurów. Nie zapomnij przyjąć dawki przypominającej, dzięki której będziesz wolnym człowiekiem przez kilka miesięcy. Potem twoja wolność wygasa i musisz przyjąć następną dawkę. Nie widzisz tego niewolniku? Z szura się śmiejesz? Z siebie się śmiej.
  • Odpowiedz
@Wypoks: no i ja pojde, wezme strzała w ramie, mam sumienie czyste ze przyczyniam sie do zmniejszenia emisji wirusa, co sprawi, że mniej osob umrze no i cały czas mam przywileje osob zaszczepionych, a Ty nie masz wolnosci wcale, bo sie nie zaszczepisz, zastanów się, kto tu sam sobie rzuca kłody pod nogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
moze za niedługo np umrze ci babcia n'a covid i wtedy pomyslisz: hmm może było warto się zaszczepić żeby zmniejszyć emisję wirusa?


@Anesa: Może tak a może nie, rozumiem że według Ciebie lepiej by było wziąć kogoś za łeb i zmusić do szczepienia w imię ochrony zdrowia babci tak? Babcia jak się boi wirusa to niech się szczepi i siedzi w domu, ma taką możliwość.

#!$%@? że zapchana służba zdrowia to
  • Odpowiedz
@hellgihad: a Ty widzisz jakąkolwiek korelację między tym, żę w szpitalach zrobiło się obłożenie jak ludzie zaczeli chorować na covid czy nie bardzo?

odnosnie pierwszego akapitu: oczywiscie, że tak. Chociażby dlatego, żeby dupki bez sumienia, empatii i zwykłego ludzkiego człowieczeństwa nie szkodziły reszcie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Anesa: czytalem, ale to nie zmienia faktu, że to babcia powinna była się zaszczepić w tym scenariuszu i robisz fikola :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Anesa: najważniejszym jest, żeby to ludzie z grupy ryzyka byli zaszczepieni działająca dawka, a nie młodzi, silni i zdrowi i ja osobiście uważam, że dużo lepiej by było dla wszystkich gdyby taki przekaz szedł w eter.
  • Odpowiedz
@Zetembe: jeszcze raz, na spokojnie: młodzi silni i zdrowi też powinni się zaszczepić, ponieważ zaszczepione osoby nie rozprzestrzeniają w takim stopniu wirusa jak osoby niezaszczepione. co zmniejsza jego emisje,a zmniejszona emisja oznacza mniej zakażeń, czyli mniej cieżkich przebiegów i zgonów. Rozumiesz, czy sprobować jeszcze prościej?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Anesa: wskaż mi proszę gdzie podważałem, że emisja wirusa jest mniejsza jeśli więcej osób jest zaszczepionych, że poczułaś taka silna potrzebę podbudowania swojego ego takim wywodem?
  • Odpowiedz