Wpis z mikrobloga

Hejcia. Mój kumpel chce się rozwinąć zawodowo w fotografii, póki co robi czarno-białe zdjecia portretowe. Ostatnio wspominal, ze chciałby rowniez zająć się tematyką sensual, a interesuje go również kwestia mowy ciała w fotografii. Czy jestescie w stanie polecic jakąś dobrą książkę na prezent? Bądź wlasnie o wspomnianej mowie ciala lub tez o robieniu zdjec portretowych/sensual, zabawie światłem, moze dobieraniu dodatkow (stroj, makijaz), etc, coby chłopak się jak najbardziej rozwinął? Nie kryje, ze szukam prezentu tym samym, niemniej czytam opisy tych roznych książek i nie wiem, na ile wartosciowe są :(
#fotografia #portret #zdjecia
  • 10
iemniej czytam opisy tych roznych książek i nie wiem, na ile wartosciowe są :(


@jafik: ja sobie dałem siana z literaturą - też się wkręcam w fotografię portretową i recenzje absolutnie wszystkich książek, które czytałem na temat portretów były raczej negatywne. W najlepszym razie książki były, ok, ale kierowane do amatorów z wiedzą, którą można teraz wyklikać w kilka minut.
@jafik: a może coś w stronę inspiracji? Np. Jakiś album. Mi się dostał Portraits - Steve McCurry kilka lat temu i przyznaje ze fajnie popatrzeć na kompozycje, kadry i potem kombinować.
@geuze: też o tym myślałam, na ile to nie jest przerost formy nad treścią. Hm... a jakieś gadżety przydatne w fotografii polecasz? Nie wiem, rekwizyty, inne soczewki lub nakładki na aparat, coś w ten deseń?
@matijas: takie coś to również dobry pomysł. Kolega miał pobrany jakiś album dla "amatorów" fotografii z różnymi pozami modelek. Ten album wymieniony polecasz, czy znasz jeszcze coś innego?
@matijas: @jafik: ja też poszedłem w końcu w album - kupiłem album jednego z moich ulubionych fotografów tj. Peter Lindbergh. A Different Vision on Fashion Photography. I na pewno będę kupował kolejne.

a jakieś gadżety przydatne w fotografii polecasz? Nie wiem, rekwizyty, inne soczewki lub nakładki na aparat, coś w ten deseń?


@jafik: mała szansa, że trafisz w takie akcesorium, jakiego on będzie akurat potrzebował, jeżeli nie wiesz jak