Wpis z mikrobloga

Miał ktoś z was problem wiecznego luzu w piętach/kostkach? Mam wąskie stopy i nigdy nie mogę dopasować butów ani łyżew czy rolek bo zawsze mi lata noga z tyłu i mam #!$%@?ą stabilizację. Czy szukać jakichś specjalnych butów z wąską skorupą czy skłaniać się np. ku liquid fit czy jeszcze coś innego?
#narty #narciarstwo
  • 12
@Piks0n: robisz wkładki i wymieniasz. Niektórzy mają takie że przekładają je między wieloma butami (narciarskie, codzienne). Kosztuje to chyba dość sporo (coś 300 zł mi się kojarzy), ale jak różowa to robiła to miała więcej rzeczy robione przy bucie i w sumie nie pamiętam
@pilot1123: 300zł to chyba z 5 lat temu kosztowały, nie wiem czy teraz nie 400-500.
@Piks0n: wkładki warto wymienić na lepsze, ale nie koniecznie odrazu trzeba takie robione na zamówienie. Dobre sportowe wkładki ze sklepu ortopedycznego za 50-100zł też znacznie poprawią komfort. Jak to nie pomoże to możesz na liner w miejscu gdzie masz najwięcej luzu przykleić specjalne podkładki z pianki. Ja raz to zrobiłem z podkładów filcowych (takich do
@Piks0n: o coś takiego mi chodziło, ale bardzo uważaj, bo ci narobią usług w cenie butów( ͡° ͜ʖ ͡°)
EDIT: no i jak sfrezują coś za dużo to się już nie da odfrezować( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Piotr--K: Ale sa tez hawx z profilem w okolicach 95 a tu juz raczej waski but. Sam mam hawx 100mm i sa ok. A za nastolatka w dosyc dobrym sklepie narciarskim facet polecił damskie buty ( tylko wtedy stope mialem 38 a nie 45).