Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie.

Chciałbym rozpocząć przygodę z gitarą elektryczną i potrzebuję Waszej pomocy. Co, oprócz podstawowej wiedzy, powinienem posiadać?
Czy ktoś z Was potrafi doradzić i zaproponować jakąś w miarę tanią, ale nową gitarę elektryczną wraz z całym osprzętem (wzmacniacz, kable itd) na start?
Ta gitara ma sluzyc tylko na poczatek nauki, potem kupię coś porządniejszego.
Doświadczenie: 3 lata na akustycznej z małymi sukcesami ogólnopolskimi (ale to było 20 lat temu...), czyli na tą chwilę nie umiem nic:)

Pozdrawiam i dziękuje!

#gitara #gitaraelektryczna
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@konefkazwrocka: zatem gitara z dwoma humbukerami, wybierz jaka ci się podoba wizualnie wśród Squierów, Cortów czy Ibanezów. Piec Katana (najlepiej 10") będzie najwszechstronniejszy. Jeśli zamierzasz nagrywać na YT to pomyśl o interfejsie audio zamiast pieca.
  • Odpowiedz
@konefkazwrocka: ja mam ibanez gio grx70qa, najlepsza gitara w tej polce cenowej, swietnie brzmi i jest bardzo solidnie wykonana, koszt ok 700-800zl, no i Mustang 1 amp 500zl, ale i tak 90% czasu gram/cwicze unplugged
  • Odpowiedz
@ggddp: Mam tego Mustanga, stanowczo za głośny. No chyba, że ktoś już potrafi grać albo na słuchawkach siedzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz