Wpis z mikrobloga

Pod koniec grudnia jadę na 4 dni do schroniska w Tatrach na szkolenie.
W ciągu dnia będę potrzebował plecaka 40 l.
Będę tam miał rzeczy które będę potrzebowal w ciągu dnia w zimowych warunkach.

I teraz pytanie, ponieważ nigdy wcześniej nie nocowałem w schroniskach, czy takie rzeczy jak śpiwór, klapki, ręcznik, bielizna na te kilka dni która będę mógł zostawić w schronisku do większego plecaka?
Tzn plecak 40 l schować do 70l i tam spakować resztę rzeczy?

Podpowie ktos kto już nocował na takich wyprawach :)
#gory #trekking #tatry
  • 9
@lukcio777: Szkoda miejsca i zbędnych kilogramów/gramów. Byłam na szkoleniu w Murowańcu i chodziłam z 60 zapełnioną tylko w połowie. Rzeczy normalnie zostawisz w schronisku i nikt ci tego nie ruszy. Betlejemka jest bardzo kameralna, w Murowańcu przewijają się tłumy i nigdy mi ani znajomym nic nie zniknęło. Są takie szuflady pod łóżkiem i tam upychasz majątek.
@lukcio777: Jak wyżej, bierz jeden plecak - szkoda dźwigać 2.
Nie spałem w betlejemce (skąd kurs?) ale na 100% znajdziesz tam miejsce żeby na sam kurs chodzić "na lekko", weź ewentualnie trochę pustych reklamówek / worek na śmieci ;)
@Crock92: http://betlejemka.org.pl/ , później planuje zrobić kurs lawiniowy a następnie zaawansowany kurs zimowy.
W marcu z partyzanta poszedłem na Zawrat, tak z perspektywy czasu uważam że to było nierozważne bez żadnej wiedzy jak sie poruszać w zimie, stąd moja wyprawa na szkolenie.
Strasznie się wkręciłęm w góry od killku lat, czas zaczać podbijać szczyty zimą;)

Marzy mi się ogólnie wejście na Elbrus w te lato ( ͡° ͜ʖ ͡
@lukcio777: Jeżeli to kurs turysyki wysokogórskiej, to będziesz miał elementy lawinowe, nie ma potrzeby robić oddzielnie lawinowego ;)
EDIT: Tu jednak widzę że mają oddzielny, porządny lawinowy ;) Na tym turystycznym to raczej podstawy i ogólne zalecenia
Serio, sama szklana butelka waży więcej niż zawartość xD