Wpis z mikrobloga

w tym tygodniu w Polsce na covid zmarło 1844 ludzi, z czego w pełni zaszczepionych 502, co stanowi 27,22% zgonów.


@Nemrod: czyli młodsza i zdrowsza mniejszość stanowiąca 47% odpowiada za 73% zgonów - dzięki za dowody skuteczności szczepionek
@megawatt:
ale skąd wiesz że w szpitalach umierają teraz młodzi nieszczepieni a nie starzy nie szczepieni?
masz gdzieś takie dane?

do tej pory 80% hospitalizacji to byli ludzie 50+ zmieniło się coś w tej kwestii? masz jakieś dane na ten temat?
masz gdzieś takie dane?


@Adam_Prosty: z Polski nie mam, bo nie da się o takie dane doprosić - nie zbierali

natomiast wiemy jak wygląda realna skuteczność tych szczepionek w innych państwach gdzie dane zbierano poprawnie

i jak sobie to wszystko zbierzesz do kupy to dalej pasuje do polskich szczątkowych statystyk
@megawatt:
ok to inaczej
masz gdzieś dane z dowolnego kraju gdzie by było widać ze przed szczepieniami
80% hospitalizacji to byli ludzie 50+ a po zaszczepieniu najstarszych ten trend się odwraca?
bo wiadomo że w każdym kraju im młodsi tym mniej się zaszczepiło
ale czy to wpłynęło na odwrócenie trendu i teraz jest kraj w którym w szpitalach leżą głównie młodsi?
@megawatt: Nie ma sprawy. Z jednej strony faktycznie odliczając dzieci można przyjąć, że szczepionki pomagają. Ale nie jest to 100% ochrony przed ciężkim przebiegiem, jak zapewniał rząd i nie jest to 99% zgonów, jak podają na billboardach.
Ale nie jest to 100% ochrony przed ciężkim przebiegiem, jak zapewniał rząd i nie jest to 99% zgonów, jak podają na billboardach.


@Nemrod: no nie jest i to było oczywiste (dla osób które skończyły studia medyczne albo techniczne - czyli rozumieją statystykę albo medycynę) od samego początku. Niemniej dalej 100% to jest wynik badań klinicznych.

Te 99% zgonów nieszczepionych to jest jakiś chłyt marketingowy przygotowany przez debila albo przeciwnika szczepień -
@Nemrod: w badaniu klinicznym

otwórzmy badanie: From 21 days after the first dose, there were ten cases hospitalised for COVID-19, all in the control arm; two were classified as severe COVID-19, including one death.

jaka jest skuteczność przeciwko hospitalizacji w Ciebie?
@Kosma24: Tak jak widzisz: to są twitty MZ. Nie podają tego w normalnej formie, bo liczą od momentu rozpoczęcia szczepienia II dawką - co jest totalnym idiotyzmem. Jest wykres, gdzie ktoś to nanosił, ale oczywiście każdy potem się czepia o źródła, więc sobie znalazłem twitta sprzed tygodnia. Jak mi się będzie chciało scrollowac profil MZ, to się cofnę może do tego momentu, kiedy poprzedni wykres się kończy:
[edit] oni najwyraźniej podają
źródło: comment_1637446971zvUmtbda8F0pFyqstFKj5u.jpg
@Kosma24: Chyba, że nie rozumiesz jak to działa - MZ absolutnie nie podaje ile % aktualnych zgonów stanowią zaszczepieni, tylko taką manipulację, że od stycznia zmarło na covid x tys. ludzi, a zaszczepionych tylko y. Więc jeśli w kolejnych tygodniowych podsumowaniach odejmiesz od siebie liczbę zmarłych na covid oraz liczbę zmarłych zaszczepionych, to masz obie wartości w ostatnim tygodniu. Teraz wystarczy tylko policzyć jakim odsetkiem wśród ogólnej liczby zgonów są w
@Nemrod: Dzięki za wyjaśnienie. Ogólnie jak podałem ludziom te dane, to wszyscy są w szoku i imputują mi jakieś fantazje z sufitu, chcą źródła itp. Liczyłem, że może da się ich odesłać w jedno miejsce, gdzie mają wszystko na tacy podane, ale raczej nie należało się spodziewać, żeby MZ przedstawiało to czarno na białym.