Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim!

Mam parę pytań dotyczących rekrutacji i studiów na #awl. Część z nich napiszę poniżej, ale też szukam obecnych studentów z którymi mógłbym porozmawiać na priv.

Szukałem w internecie ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi:

- na ile lat trzeba podpisać kontrakt po ukończeniu studiów na AWL? Jak to jest z przerwaniem studiów? Spotkałem się z opiniami że zamiast oddawania pieniędzy można za to odbyć służbę w określonej ilości lat.

- czy żeby podejść do rekrutacji na AWL wymagane jest 55% z podstawowego angielskiego na maturze?

- wiem że w tym roku był trochę inny system punktacji i rekrutacji. Czy w standardowych testach fizycznych wymagana jest umiejętność pływania?

- czy często się zdarza że na studia zgłaszają się osoby w wieku powiedzmy 24/ 25 lat?

Gdyby ktoś z obecnych studentów mógł poświęcić czas na rozmowę ze mną byłbym mega wdzięczny;)
#wojsko #wojskopolskie #wat #awl #studiawojskowe
  • 8
@bartlomiej_matuszczak:
1. Ogólnie musisz pracować 10 lat po ukończeniu studiów wojskowych aby je "odrobić".
Można tak zrobić ale działa to na zasadzie że jakiś tam procent odciągają od twojej pensji na odrobienie tej kasy. Ale na pierwszym roku możesz zrezygnować bez żadnych konsekwencji i nie ponosząc żadnych kosztów.
Trzeba też spojrzeć na tą nową ustawę która może przejść dla podchorążych i od następnego roku może sie dużo zmienić na ten temat.
@bartlomiej_matuszczak: Ja mam teraz 25 i za rok będę startować na AWL.
1. Tak jak pisał wyżej, tylko tam chyba nie ma, że odciągają Ci od pensji. Jak odwalisz 10 lat, możesz iść do cywila. Jak rzucisz studia pozniej niż po pierwszym roku, to teoretycznie możesz oddawać hajs lub podpisać kontrakt na X lat służby za darmo w ramach WOT, wcześniej dawali do NSRów.
3. Nie było teraz biegu na 1km