Wpis z mikrobloga

Przyszedł do mnie #macbook M1 Pro 32GB 1TB. Do tej pory używałem MB Pro 2013 late z i7 16GB 500GB.
No i nie ma porównania, jeśli chodzi o wydajność. Nowy M1 to po prostu rakieta. 120 Hz, 4K. Zero lagów i bateria katowana pół dnia a nadal 70%.

Ale mam pewien problem. Ten nowy mac jest po prostu brzydki. Obłe kształty, brak ostrych krawędzi. Wizualnie wydaje się grubszy niż w rzeczywistości.
Wywaliłem 15 kafli na coś, co wygląda jak macbook 2009. Gdyby komuś nieogarniętemu pokazać oba maki i zapytać który jest 2013 a który 2021, to by na 100% odpowiedział odwrotnie. Nie rozumiem, jak #apple mogło wydać taką designerską kaszanę. Będę musiał się teraz z tym męczyć prze najbliższe 3-5 lat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
LepiejWcaleNizPozno - Przyszedł do mnie #macbook M1 Pro 32GB 1TB. Do tej pory używałe...

źródło: comment_1637274660BggLH1WV8gRtLSBKdT5k7z.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@Nie_znany: najlepiej jakby udało się osiągnąć i jednoni drugie. Niestety, ale atutem sprzętu Apple jest równie często właśnie to jak to wygląda. A tutaj... zdecydowanie coś nie wyszło. Jak wyszły Pro/Max osobiście poczułem ulgę, że nie czuję potrzeby upgrade'u z M1, bo musiałbym na to codziennie patrzeć... I nie chodzi o to, że z obrzydzeniem, bo nadal jest to design Apple, ale najzwyczajniej w życiu jeat tak jak napisał OP -
  • Odpowiedz
@LepiejWcaleNizPozno: bo to narzędzie do pracy, a nie zabawka. Przez cały czas z poprzednią generacją było narzekanie na design, że ekrany się psują, że mało portów, że się grzeje, że brak fizycznych klawiszy funkcyjnych. No to w końcu Apple posłuchało użytkowników, a nie odwrotnie. Tych komputerów chyba nikt nie kupuje dla designu. Jak ktoś chce kupić Maca bo jest ładny to i tak weźmie bazowy model Aira
  • Odpowiedz
@pekak: a mi się wydaje, że zdecydowana większość ludzi kupuje go właśnie dla designu ;) niejeden by się z Tobą kłócił, że do pracy, to nie MacBooki, chyba, że jesteś grafikiem, muzykiem, projektantem, etc. Zdecydowana większość "programistów 15k" kupuje to, bo to fajne, i "bo ich stać".
  • Odpowiedz
@jedermann: może i bym się zgodził w przypadku poprzednich generacji, ale jak już wydajesz 10k na laptop (bo tyle kosztuje teraz podstawowa wersja) to nie robisz tego ze względu na design
  • Odpowiedz
@pekak: niestety ale to jest kwestia tego ile kto ma kasy. Upieram się przy swoim :)
10k dla wielu to nie jest bardzo dużo, albo wiedzą, że "kurde, jest to trochę kasy, ale w sumie to mam i bardzo nie zbiednieję, a będę miał szpanerskiego MB na wypasie - będzie oczywiste, że jestem elitą". Można się obrażać na to stwierdzenie, ale tak po prostu jest. Są ludzie, którzy z tego sprzętu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LepiejWcaleNizPozno: sam muszę wypróbować te nowe maki bo jest szansa że wreszcie przekonam się do tego ekosystemu. Czyli rozumiem że wcześniej wyszedł Mac air z m1, a teraz w MacBookach pro dali procesory pro i max? Czy teraz będą stacjonarne imaci, czy myślicie że będą air z tymi procesorami pro? Bo ogólnie wziąć zwykle M1 to nie problem, tylko ekran w tym nowym jest lepszy, dużo lepsza czerń no i dodatkowe
  • Odpowiedz
@caribbean: Nie do końca jet tak jak piszesz. Wcześniej wyszły Pro i Air z procesorem M1 (13"). Dopiero teraz wyszły Pro (14" i 16") z procesorami M1 Pro i M1 Max. Air raczej wyjdą w przyszłym roku z M2. Jeśli nie potrzebujesz mocy M1 Pro/Max (zdecydowana większość kupujących nie potrzebuje...), zależy Ci na baterii, ładniejszym wyglądzie i obejdziesz się z trochę gorszym ekranem - brałbym w ciemno Air albo Pro z
  • Odpowiedz