Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz będę szedł na asg i kupiłem sobie MP003A dam radę tym kogoś trafić w lesie czy tylko się sfrustruję? Sprzedawca w sklepie mi powiedział „uuu, panie, takie coś do lasu się nie nadaje, musi pan kupić karabin szturmowy, i wydać minimum 2-3 tys. zł”
#asg
  • 28
  • Odpowiedz
@r4do5: Nikogo nie trafisz a nawet jak jakimś cudem trafisz, to nie ma szans, żeby to poczuł. W lesie to już niestety trzeba wydać trochę kasy, bo odległości duże a kulka to tylko kulka i nie poleci daleko, ale niekoniecznie aż 2-3 tysiące, chyba że nie masz żadnych znajomych, którzy ci doradzą i chcesz, żeby było gotowe do działania po wyjęciu z pudełka, wtedy faktycznie można szykować ponad 2k i w
  • Odpowiedz
@r4do5 agm, ehhh piękne wspomnienia. 5-6 lat temu agm to był jeden z lepszych wyborów na start ale teraz musisz się bardzo postarać. Jak umiesz into skradanie się podchodzenie itp to może kogoś wyciągniesz. 2-3k minimum to jakiś żart. Dobry kalaszek od cymki serii 0.4* bądź popularne emki DE za 600 wystarcza w zupełności do fajnej gierki.
  • Odpowiedz
@Kurvinox_domino: A karabiny za ~200zł będą działać, czy to też się nie nadaje? Po prostu nie chcę wydawać znacznie powyżej 200zł na coś co nie wiem czy mi się spodoba. Plus w taką pogodę pewnie się przeziębimy i tyle będzie z zabawy. Przyjaciel strasznie się podjarał, też idzie pierwszy raz i mnie przekonywał, że to wcale nie jest droga zabawa a sam nic nie wie.

np. coś takiego
https://allegro.pl/oferta/karabinek-asg-armalite-m15a1-carbine-17347-7249474734
  • Odpowiedz
@r4do5 powiem tak, minimum na repke trzeba wydać 350-400 zł (nie patrzyłem dawno na ceny). Takim minimum to g36 jg bądź stara ale jara cm028. Wszystkie wynalazki poniżej 400 zamiast frajdy z zabawy to dadzą depresję i #!$%@? za wyrzucenie 200 zł w błoto. U nas w ekipie jak ktoś nowy dołącza zawsze mu rzucamy jakąś zapasowa replikę by zobaczył z czym to się je. Może u ciebie też mają jakąś zapasowa
  • Odpowiedz
@r4do5 hmm i tak czasem się zdarza że ktoś ma jakas stara replikę która może pożyczyć. Nowy wypust agm ponoć nie jest taki dobry jak kiedyś, więc niestety nie powiem ci że będziesz kosić przeciwników jak chcesz. Jeśli potrafisz jednak się skradać, obchodzić na około itp to może coś ustrzelisz. Nie baw się w Rambo, nie stój za innymi bo oni mają zasięg. Ty nie. Nie bój się wychodzić na sam przód
  • Odpowiedz
@r4do5: bierz tę pompkę ze sobą i baw się dobrze, nie słuchaj malkontentów. Jak Ci się spodoba taka forma zabawy jak asg to dopiero wtedy kupisz sobie te budżetowe g36 JG albo nawet cymke 045 (cm028 nawet nie tykaj). Ochrona oczu i twarzy to priorytet i tutaj nie powinieneś oszczędzać. Repliki sobie obejrzysz i pomacasz na miejscu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ebson: mam okulary, na ryj jakis szalik albo komin nie styknie? Dzisiaj dla testu strzelaliśmy w siebie z repliki kolegi i jak się trafi w dupę albo w udo to trochę boli przez chwile xD. Az się boje pomyslec jakby bolalo, gdyby dostac w jaja xD
  • Odpowiedz
  • 1
@r4do5 idźcie na jakąś strzelankę organizowaną przez kogoś ogarniętego, spytaj się czy mają repliki do wypożyczenia, często w ekipach znajdzie się replika do wypożyczenia za ~50 PLN i byś się przekonał czy Ci się podoba ta zabawa czy nie.
I pamiętaj, że okularów ochronnych nigdy nie ściągamy w czasie gry! Warto też wypożyczyć maskę "stalker" żeby zębów nie popsuć i wysokie buty wziąć.
  • Odpowiedz
@Flamaster1231: co mu to da jak strzeli do nich z agm003 który pewno nawet 1J nie ma, a jak idzie do lasu to pewno tam DRM i Snajpy do 3J będą krążyć :)

@r4do5: co to za okulary masz - pochwal się.
+ tutaj masz video mniej więcej w co uderzać na początek z jakim budżetem
https://www.youtube.com/playlist?list=PLGgHLS9gBIRxAGX0PYrBagzoiQkJtT_U0

AGM003 do lasu to słaby wybór.
Replika na start to jest minimum z
  • Odpowiedz
@r4do5: ja bym w nich na twoim miejscu nie szedł.

norma F jest certyfikowana do 1J
najlepiej aby okulary miały normę balistyczną na wizjer oraz conajmniej F na ramkę + dotego normy przeciwko parowaniu + ściągacz
Idealnie jakby okulary miały też normę T

w ASG 1J to jest mało. W lesie szturmówki mają 1.9J,. DMR 2.8, snajpy jakoś pod 3.5. Nie jest niczym nowym dostać z bliska z 1.5J. Ba na
  • Odpowiedz
@r4do5: idź pierwszy raz z shotgunem ubierz się wygodnie bo będziesz musiał dużo biegać z racji słabego zasięgu. Tam ci doradza, zobaczysz jak się będziesz bawił a może ci się spodoba
  • Odpowiedz
@r4do5: Na okularach nie oszcządzaj z dwóch powodów.

1. Jeśli idziesz do lasu gdzie są mocne repliki, to kulka potrafi zrobić bardzo dużo szkód. Nie patrz na to co ktoś od ciebie wymaga a na własne zdrowie. Ja teoretycznie mógłbym mieć jakieś zwykłe okulary ochronne, bo chodzę grać ze znajomymi, wszystkich znam, a limit jest 400fps. Ty nie wiesz na kogo trafisz, nie wiem też jakie tam macie limity. Może trafisz
  • Odpowiedz