Wpis z mikrobloga

#gliwice #komputery

Przyznam szczerze, że nie znam się dobrze na tej materii, a chciałbym zmienić w swoim laptopie dysk HDD na SSD. Zna ktoś może kogoś w Gliwicach kto by mi się tym zajął i nie skasowałby zbyt dużo, jak za taką wydaje mi się, nieskomplikowaną rzecz?
  • 18
@thority: @czyznaszmnie: @TrueGrey: Dobra, przekonaliście mnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam tylko pytanie, na co patrzeć pod kątem dysku, bo w tym się gubię trochę - mam Lenovo y520 (żałuję, że wtedy nie brałem SSD ale cztery lata temu jak go kupowałem to byłem biedakiem ,a cena robiła różnicę) - jakiś konkretny model, marka?
@BigGuy: pierwsze dwie rzeczy - rozmiar i grubość skoro zmieniasz hdd, to na 99,9% masz tam 2,5" ale grubości przeważnie są dwie - 7 i 9mm jak się nie mylę. Jeśli masz 7, to 9 może nie wejść, jeśli 9, to do 7 dają zazwyczaj adapter plastikowy, żeby pasiło.

A jeśli chodzi o sam wybór, to patrz na prędkości, rozmiar, potem stosunek do ceny. Bierz coś ze średniej, ewentualnie mocnośredniej półki,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BigGuy: ile to znaczy nie skasowałby dużo? :D bo rozebrać laptopa wyjąć i włożyć dysk to ja Ci mogę ogarnąć + dobrać dysk.
@89neo: Zaproponuj - do tego wchodziłoby jeszcze sklonowanie dysku, bo zgubiłem gdzieś pendrive z Win10. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem, że niby łatwe, ale w starym laptopie po takiej zabawie polegającej na czyszczeniu bebechów skończyło się na uszkodzeniach.