Wpis z mikrobloga

#audio #mikrofon #elektronika #daw #tworzeniemuzyki

Czołem. Powiedzmy, że mam w pokoju coś w rodzaju sceny ulicznego grajka. Grajek ma instrumenty akustyczne i chciałby zapętlić jakiś dźwięk następnie nagrać kolejną pętlę kolejnego instrumentu. Ma do dyspozycji mikrofon, którym to nagrywa. Pytanie brzmi, jak rejestrować dźwięk aby mikrofon nie zbierał "overdub"? Grajek nie ma gitary elektrycznej podłączonej do laptopa, która nie potrzebuje mikrofonu. Chciałbym zacząć nagrywać swój "performance" jednak nie wiem jak ogarnąć rejestrowanie instrumentów oraz przeszkadzajek tak aby mic nie zbierał tego co wydobywa się z głośnika. Jak uliczni grajkowie to ogarniają?
  • 7
@tarzan_szczepan: a czemu nie? W prosty sposób macie załatwioną izolację od poprzednio nagranej ścieżki i od siebie nawzajem. O nagłośnieniach niewiele wiem, ale nawet na zdjęciach z nagrań studyjnych widać, że tam wszyscy w słuchawkach siedzą.
@tarzan_szczepan: no na takim looperze to niewykluczone, że można sobie różne cuda osiągnąć na drodze czysto elektronicznej. Ale i niewykluczone, że nie jest to potrzebne, takie pieprznięcie w tamburyn tuż przy mikrofonie zapewne ma zdrowy poziom sygnału, spokojnie maskujący tło. A że potem i tak nie jest odtwarzane solo, tylko na tle podobnie brzmiącego tła, to i nie ma problemu.