Wpis z mikrobloga

@Ark00: Ale jak będą syreny to nie wiadomo co może się wydarzyć. Ale pierwsze 24h jest najważniejsze w sumie. Dużo kofeiny albo koksu i #!$%@?ć ile wlezie, nawet 24h jak by trzeba było przez las xD
  • Odpowiedz
@giko123: a z rad to nie wiem. Na pewno trzebaby jakieś zapasy zabrać, ubrania czy namioty, bo jeśli pieszo, to będzie conajmniej kilkudniowa podróż, powerbanki do telefonu by w miarę mieć info o tym gdzie jest front, jeśli ruskie wojsko wjedzie w polske xd

Unikać głównych dróg, trzymać się w miarę cywilizacji, tj. nie iść na szage przez las ale w miarę przez wioski, ale jednak jak już #!$%@?ć to
  • Odpowiedz
Dużo kofeiny albo koksu i #!$%@?ć ile wlezie, nawet 24h


@giko123: przez te 24h może ze 100km pieszo zrobisz a to chyba jeszcze daleko do jakiejkolwiek granicy spod Warszawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ark00: Rowerem byq jak już. Albo samochodem na południe i potem pieszo jak już. Zawsze mogę ściemnić, że jadę do rodziny do Zakopanego i essa z #!$%@? XD
  • Odpowiedz
@giko123: autem to wiadomo, łatwa sprawa, chociaż pewnie nie tylko ty będziesz chciał #!$%@?ć, będą korki na głównych trasach w stronę granicy itp.

Z Warszawy jest autostradka chyba aż do przejścia granicznego w świecku, więc wiesz, wydaje mi się że Niemcy wciąż bardziej przystępne xd
  • Odpowiedz
@Ark00: Ale w sumie ucieczka jest ez w sumie...zanim oni dojechaliby do Warszawy do ja już byłbym znacznie dalej od zagrożenie, ale z drugiej strony trzeba uważać na bombardowanie infrastruktury strategicznej, bo jednak samolocik robi fruuu i #!$%@? xD No chyba, że nasze wojsko odpierało by atak przez jakiś czas i podczas zamieszania na wschodzie zrobić ewakuacje z kraju...no ja ginąć za polityków nie mam zamiaru XD A jeszcze jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@giko123: @Ark00: @Ark00:
- pociągi wiadomo będą wstrzymane,
- publiczne autobusy tak samo,
- prywatne autobusy to to samo co samochód,
- Samochód. To jest dosyć dobra opcja. Można zapakować dużo zapasów. Ale główne drugi i autostrady pewnie będą zablokowane. Trzeba by jechać przez wioski. Tylko że korek czy blokada w jednym miejscu i już dalej nie pojedziesz.
- Motor. Łatwiej ominąć korek i blokady. Ale nadal ciężko pojechać przez las. Im bardziej sportowy tym mniej zapasów się zmieści. Bardzo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@giko123: http://www.sky-life.pl/ile-kosztuje-latanie-na-motolotni-jak-zaczac/

12k szkolenie, 20k motolotnia aby dolecieć. Tylko żebyś miał gdzie ją trzymać i miał w okolicy łąkę do startu.

Za około 35k (czyli tyle ile średni samochód) masz zapewnioną ucieczkę w ciągu kilku godzin, omijając wszystkie blokady drogowe.

Tanio jak za uratowanie sobie życia (w motolotni jeszcze możesz jednego pasażera zabrać).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ark00: no i co zrobią? Zwykli ludzie z dołu nic ci nie zrobią. A w samochodzie/motorze/rowerze mogą cię zatrzymać i ukraść.
Pojazd spalinowy też słychać z daleka.

Jedyne co to wojsko musiałoby poderwać samolot/śmigłowiec żeby cię zestrzelić.
W czasie wojny raczej nie będą się tobą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ark00: quad to połączenie najgorszych cech samochodu i motoru.

- Nie zapakujesz zapasów jak w samochodzie.
- Nie chroni przed pogodą i zimnem jak samochód. Nie da się wewnątrz spać.
- Nie ominiesz łatwo korka czy blokady jak jednośladem.
- Nie przeniesiesz jak będzie trzeba (lekki motor dasz radę podnieść i np. przenieść po schodach nad autostradą nad barierami dźwiękochłonnymi).
  • Odpowiedz
Jedyne co to wojsko musiałoby poderwać samolot/śmigłowiec żeby cię zestrzelić.


@mk321: nie znam się, ale podejrzewam że mogliby cię zestrzelić z ziemi jakby chcieli, poza tym mogą cię po prostu śledzić. Ile taka motolotnia może lecieć na jednym tankowaniu, godzinę?
Lepiej kiedy cię tylko słyszą niż słyszą i widzą.
  • Odpowiedz