Wpis z mikrobloga

Jest / byl tutaj ktos rekruterem albo w podobnej sytuacji? Szukam obecnie pracy i w przyszlym tygodniu mam 3x stage 3 do prac A,B i C. Najbardziej zalezy mi na pracy A, potem B i na koncu C. Wiem, ze w pracy C sa zdesperowani i prawdopodobnie dadza mi oferte w przyszlym tygodniu. Teraz nie wiem jak to ugryzsc i poniewaz w moim doswiadczeniu offer letter jest na max 48h, a wyniki tamtych pewnie beda jakos tydzien pozniej. Czy mowic rekrutrowi jak jest ze mam potencjalne 2 inne opcje i czy moga czekac do przyszlego tygodnia czy brac wrobla w garsci? Boje sie ze jak odmowie pracy C to mnie #!$%@? gdzies na jakas czarna liste,a wiekszosc rekruterow w UK to jest scam.
#uk #rekrutacja
  • 7
@ksos: ja bym nie mówił, że masz inne opcje. Powiedziałbym, że się musisz się zastanowić i dasz im znać. Nie wiesz dokładnie jak będzie na interview i co zaproponują, spróbuj ich pocisnąć trochę z kasą też. Ostatecznie sprowadza się do pytania czego tak naprawdę chcesz i co Cię najbardziej jara. Poluj na najlepszą opcję, bo inaczej pójdziesz do #!$%@? pracy i będziesz się zastanawiał po nocach co by było jakbyś dostał
@ksos: Oczywiscie ze jak dadza Ci oferte to beda naciskac 'na juz'.
Masz kilka opcji:
- powiedz A i B ze bedziesz mial oferte w tym tygodniu i czy moga zrobic 'fast track'
- znajdz jakas wymowke i opoznij interview z C
- badz od poczatku szczery z C i powiedz ze masz rektutacje w innych miejscach i decyzje bedziesz podejmowac pod koniec przyszlego tygodnia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksos: na moje powinieneś powiedziec ze masz jeszcze kilka spraw do zalatwienia i chcesz zeby Twoj pierwszy dzien pracy zaczal sie od zalozmy dnia X, a dzien X bedzie akurat jak oglosza wyniki kolejnej rekrutacji. Jak sa zdesperowani to tydzien poczekają
@Skoku: brzmi sensownie, przelozyc interview w C i pospieszyc tych z A i B. A jak rekruterzy sie maja do ludzi, ktorzy odmawiaja oferty? Ghosting czy dzien jak codzien i to oznacza ze jest sie silnym kandydatem dla nich?
@ksos a gdyby się zgodzić, prawdopodobnie zaczniesz od przyszłego miesiąca/roku. Zgadzasz się na C i lajtowo czekasz sobie na odpowiedź z A lub B. Jak tamci nie dadzą znać to i tak masz klepniete C. Jak A lub B będą Cię chcieć to dzwonisz/piszesz do C, że po dłuższym namyśle jednak rezygnujesz
@ksos: Watpie zeby ktokolwiek blacklistowal kogos kto odrzucil oferte - z punktu widzenia rekrutera to potencjalny pieniadz za jakis czas (bo pewnie ponownie bedzie w stanie przejsc rekrutacje) - predzej zapisza sobie go na boczku w bazie, zeby sie odezwac za 2-3 miesiace czy nowa robota podpasowala