Wpis z mikrobloga

jaki jest mniej więcej koszt budowy takiej najprostszej ciemni? czy muszę koniecznie mieć doplyw bieżącej wody w pomieszczeniu w którym chcialbym ja ulokować czy obejdzie się bez? jaki powiększalnik i resztę sprzętu polecicie na początek? co właściwie dokładnie będzie mi potrzebne żeby te ciemnie zbudować? powiększalnik. czerwone światło. papier. kuwety. chemia. to coś na czym kładzie się papier pod powiększalnikiem żeby był odpowiednio ułożony. o czymś zapomniałem?
#fotografia #fotografiaanalogowa #pytanie
  • 8
@fastnbulbous: próbowałem kiedyś zrobić ciemnię w pokoju, nei wyszło. Zasłanianie okien i zamykanie drzwi + zaciemnienie tego - nie dało się wytrzymać dłużej niż godzinę. Musisz mieć wentylację. Do tego kiepskie miejsce na chemię, cos ci sie rozleje i wszedzie bedziesz mial plamy...
@fastnbulbous: to zależy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam za jakiś czas robię ciemnie w pokoju, ale będzie to dedykowane pomieszczenie więc z uszczelnianiem sobie poradzę. Jeżeli jest to pokój w którym mieszkasz na codzień to -nomen omen - ciemno to widzę.
Pomyśl sobie, że robiąc zdjęcie naświetlasz film malutkim otworem przez setne części sekundy. Tak dokładne musi być to wyciemnienie, a z oknem to będzie mordęga.

Spróbuj