Wpis z mikrobloga

Ze dwa lata temu myślałem o zakupie #vr ale ostatecznie porzuciłem ten pomysł. Teraz myślę znowu. Jaki sprzęt jest teraz najbardziej polecany? Jak przez ten czas zmieniła się sytuacja jeśli chodzi o dostępność gier (wtedy wiem, że było tego jeszcze mało).

Najbardziej interesowały by mnie jakieś strzelanki jeśli chodzi o gry.

Mam dostęp do mocnego komputera, ale jest on w biurze, a grać bym wolał raczej w salonie, albo sypialni więc w moim przypadku lepszy będzie chyba quest?

Coś jeszcze powinienem wiedzieć przed zakupem?

#grykomputerowe #kiciochpyta #rozszerzonarzeczywistosc #oculus #oculusquest #oculusrift
  • 23
a grać bym wolał raczej w salonie


Możesz grać na komputerze przez wifi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wydaje mi się że do casualowego grania nie ma lepszego wyboru niż quest 2.

ak przez ten czas zmieniła się sytuacja jeśli chodzi o dostępność gier (wtedy wiem, że było tego jeszcze mało).


Dobrych gier trochę się nazbierało ale szybko ich nie przybywa. Większość to praktycznie tech-dema albo jakieś pierdoły ale
Ze dwa lata temu myślałem o zakupie #vr ale ostatecznie porzuciłem ten pomysł. Teraz myślę znowu. Jaki sprzęt jest teraz najbardziej polecany? Jak przez ten czas zmieniła się sytuacja jeśli chodzi o dostępność gier (wtedy wiem, że było tego jeszcze mało).


@MG78: Miałem podobny "problem" i tydzień temu kupiłem Oculusa Questa 2 - i jestem więcej niż zadowolony

Działają zarówno jako same standalone (bez podpinania do niczego) dla sporej biblioteki gier,
Atreyu - > Ze dwa lata temu myślałem o zakupie #vr ale ostatecznie porzuciłem ten pom...
@MG78: Do strzelanek rozdzielczość Cię zbytnio nie ogranicza, więc tak - jeśli chcesz najlepszą cena/jakość to Quest jest bez konkurencji. Zastanowiłbym się jeszcze jeśli chciałbyś się bawić czymś symulatorowym, ale jeśli nie planujesz to imho zupełnie nie warto innych.

Ilość gier nadal nie zachwyca.
Jeśli nie znajdziesz sobie jakiegoś "konika" do regularnego grania to dość szybko się pewnie znudzi (a tu jest trochę kandydatów: Beat Saber, Synth Raiders, online-owe strzelanki, etc.).
@Raffael: A kupować jak coś teraz czy ewentualnie poczekać do Black Friday? Nie spieszy mi się jakoś bardzo jak coś :)
@lerlaone: Dlaczego?
@Aramil: Dziękuje za długi komentarz i przewodnik po grach!
@Atreyu: Od jakich gier zacząłeś :D? Generalnie cena questa na pewno na plus.
@MtEverest: Nie planuje raczej jakiegoś bardzo długiego grania, na komputerze nie gram prawie wcale (ostatnio odpaliłem Twierdzę 2 pierwszy raz od 2019
@MG78: Czekaj na Black Friday zdecydowanie.

A i jeszcze - tylko na Oculusie jest aplikacja Oculus TV zawierająca dość bogaty katalog filmów i animacji VR / 360.
Od jakich gier zacząłeś :D? Generalnie cena questa na pewno na plus.


@MG78: Beat Saber to taki VRowy must have
Superhot w VR który jest zupełnie inną (lepszą) grą niż na PC, ale urywa głowę - czasem dosłownie
Zacząłem SkyrimaVR, ale tu (podobnie jak zwykłego) trzeba konkretnie omodzić by wyglądał/działał jak należy

Chce kupić Lone Echo 1&2 (ex w sklepie Oculusa na PC) i HL Alyx (ex na steamie)
@MG78: Facebook raczej nie robi promek na swojej stronie, a wątpie żeby sklepy sprzedawały taniej niż producent więc imo nie ma co czekać na black friday.

Możesz spokojnie grać w gierki po wifi, o ile masz dobry router i wifi 5Ghz, inaczej nie ma co się w to pchać, bo będziesz miał lagi. Baza gier standalone (bez komputera) jest coraz większa, chociaż trzeba wziąć poprawkę, że większość z nich można bardziej
quest? Valve index to jedyny opcja.

głównie przez kontrolery aczkolwiek minusem jest to ze jest to wired setup


@lerlaone: i dla ciebie te kontrolery są warte zapłacenia 3 krotności ceny oculusa, pomijając fakt, że to przestarzałe gówno na kablu z latarniami, bez możliwości grania na samym urządzeniu i z gorszymi parametrami? ( _)