Wpis z mikrobloga

No i 3h triala najnowszego BF-a z EA Play pękły na ps5. Jest zdecydowanie lepiej niż było w becie, choć błędów trochę dalej jest niestety. Największy problem jest z dźwiękiem, nie dość, że jest strasznie przytłumiony to całkiem leży jego przestrzenność - ustawiłem surround, gram na słuchawkach z dźwiękiem 3D, a i tak odgłosy kroków słyszę ze zdecydowanie zbyt dużej odległości. Gracza biegnącego 2 piętra pode mną i oddzielonego 2 betonowymi ścianami słyszę, jakby był ode mnie oddalony o 5 metrów. Strasznie to dezorientujące i po krótkim czasie w ogóle przestaje uważać na odgłosy kroków, bo wprowadzają tylko w blad.

Z całej zabawy najlepiej wspominam odpalenie Bad Company 2 w portalu - absolutnie nic co oferuje BF2042 nie ma podjazdu do rusha na Valparaiso i Arica Harbor. Czysta radocha i natychmiastowy powrót do najlepszych wspomnień, zwłaszcza, że bardzo fajnie wyszło odświeżenie obu map (choć na Valparaiso nie doczytały się miejscami tekstury), a większość dźwięków tez jest żywcem z BC2. Trochę szkoda, że powróciła tylko cześć broni (brakuje np FN2000 dla szturmowca), ale przynajmniej te najbardziej ikoniczne są dostępne.

Chetnie więcej pogram jeszcze i wtedy zdecyduje, czy kupuje w przyszły piątek. Jedno co już teraz wiem to, że w Portalu spedze zapewne więcej czasu niż w „głównej” grze.

#battlefield2042 #battlefield #gry #ps5
  • 13
@Iikanai: Nie zauważyłem mówiąc szczerze, ale tez nie zwracałem uwagi.

@Niekumaty_: póki co grałem na dwóch i to są wierne kopie oryginałów z BC2 tylko na nowym silniku. Działa to w taki sposób, że gdy odpalisz grę masz do wyboru trzy „gry” - BF2042, Hazard Zone (kolejne podejście do battle royale) oraz właśnie Portal. Jak wybierzesz portal to możesz wybrac czy chcesz grać w jakieś freestylowe wariacje, czy może odświeżone
@hippomasaz: wielkie dzięki miras! Od czasu BC2 żaden Battlefield mi się nie spodobał, aż przestałem sprawdzać kolejne odsłony. Tym tytułem się w końcu zainteresowałem, a tu taka super wiadomość! Pewnie kupie sobie pod choinkę.