Wpis z mikrobloga

Ale mnie #!$%@?ą trofea wymagające zebranie wszystkich "znajdziek" w grze. Przechodzę fabułę, łażę wszędzie, liże ściany a na końcu okazuje się, że zebrałem tylko połowę. Więc co muszę zrobić? Odpalić youtuba obok i przechodzić całą grę krok w krok z gościem z youtuba jeśli chcę zdobyć trofeum. Trofea powinny być do zrobienia bez poradników. #gry #ps5 #ps4
  • 14
@ethics: coś w tym jest, jakby nie mogli w ng+ dać ich lokalizację jak na tacy. W Uncharted: Zaginione Dziedzictwo był fajny patent, po znalezieniu amuletu piszczał/wibrował w pobliżu znajdziek. Liżąc ściany ciężko było coś przegapić - ominąłem jakieś pojedyncze sztuki
via Android
  • 0
@camos znajdzki powinny byc zaznaczone jakoś ze w pobliżu cos gdzies jest i masz szukać. W Horizon zero dawn znajdzki są oznaczone na mapie.
@ethics: Horizon to open world, platyne możesz nawet na koniec wbić, dramat to gry typu the last of us 2 gdzie nie ma backtrackingu a każą ci wszystkie zasrane karty zebrać. Bez youtuba nie da rady. A nawet z możesz przypadkiem jakąś zgubić.
@ethics A w Days Gone trzeba zebrać tylko 75% znajdziek i to jest chyba optymalne rozwiązanie, bo trzeba się lekko wysilić, żeby zdobyć trofkę, ale nie trzeba sięgać po poradnik.
Gry od Naughty Dog niby zajebiste, ale jak chce się wbić platynę optymalną drogą, to trzeba grać z poradnikiem, bo nawet jak się liże wszystkie ściany, to zawsze się coś z tych +200 znajdziek ominie.
@ethics: Znajdźki powinny być ponumerowane, żeby dało się łatwo wyszukać czego nam brakuje. Nie ma nic gorszego niż szukanie kilkudziesięciu identycznych przedmiotów, zwłaszcza gdy znalazłeś już np. 99/100 ;)
@ethics w ratchet jest świetne rozwiązanie. Grasz, liżesz ściany, a na końcu zdobywasz coś co ujawnia wszystkie znajdźki. Wracasz sobie na spokojnie i szukasz, czasem jest trudniej, bo miejsce nieosiągalne i szukasz alnernstywy, ale zabawa przednia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ethics: Ostatnio tak robiłem platyne w RE2 xD Ale bardziej mnie #!$%@?ły te trofki z Uncharted, którye były po to żeby były xD

Albo np w Darksiders. Mapy takie były #!$%@?, że ciężko było zapamiętać jak gdzie iść. O tym jakie kryształy mamy i nie mamy też zapomnił xD