Wpis z mikrobloga

Hej, planuje na urodziny żony kupić jej smartwatcha. Zastanawiam się nad Garmin Venu 2s lub Apple Watch 6/7. Proszę nie pisać o cenie bo nie robi mi ona różnicy. Wiem ze Garmin działa znaczeni lepiej na baterii niż apple. Żonka często ćwiczy w zasiszu domowym, a gdy pogoda dopisuje rower idzie w ruch. Ktoś użytkował oba, albo ma opinie o jednym i może się podzielić opinią?
#garmin #venu #venu2 #venu2s #applewatch #apple #zegarek
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Z0ltek: imo jeśli chodzi o ćwiczenia to cała potęga Apple Watcha drzemie w Fitness+, które chyba jeszcze nie jest dostępne w Polsce i nie wiadomo kiedy będzie. Ale nie używałem ani AW ani Garmina to się nie wypowiadam. Z tego co się tam kiedyś orientowałem to do ćwiczeń chyba Garmin lepszy.
  • Odpowiedz
Ja przesiadłem się ostatnio z Mi Banda 6 na Watcha SE. Chociaż zegarka używałem głównie do powiadomień, odczytywania godziny i pomiaru tętna to jestem na prawdę bardzo zadowolony zmianą. Fajne tarcze, odblokowywanie telefonu zegarkiem czy płatności bezpośrednio z zegarka to super sprawy. Mi bateria starcza spokojnie na służby 24 godzinne a po pracy włączam tryb oszczędzania energii bo w domu go nie noszę.
  • Odpowiedz
@Z0ltek: Jeśli jesteście już zakorzenieni w ekosystemie to apple watch. Można płacić przez apple pay (działa genialnie), odblokowywać komputer i telefon, odbierać wszystkie notyfikacje itd. Bateria wystarcza na 1 dzień z włączonym ekranem albo 2 z wyłączonym.

Jeśli planujecie jakieś dłuższe wyprawy typu 4 dni na rower albo góry pod namiotem vez prądu to garmin
  • Odpowiedz
@Z0ltek: sam mam AW7, ale ten Venu 2s wygląda bardzo przyzwoicie. Jak wyżej - jeśli korzystacie (żona korzysta) już z iPhone'a, to warto rozważyć AW. Mimo wszystko jest to standard/najpopularniejszy smart watch na świecie, z największą ilością aplikacji, największą ilością akcesoriów, itd.
  • Odpowiedz
chyba głównym czynnikiem jest czas pracy na baterii oraz funkcje treningowe.


@Z0ltek:
jakie funkcje treningowe mają garminy/polary, których nie mają dzisiejsze smartwatche?
Pytam serio, to nie sarkazm/agresja.
Wiele lat używałem garmina z czujnikiem na klatce piersiowej, teraz mam AW i też niczego mi nie brakuje.
Apple Watche mają totalnie najlepszy pomiar tętna, niestety garminowi daleko do dokładności AW. 6ki/7ki są równie dobre co Polar H10 - chyba najpopularniejszy i najbardziej
  • Odpowiedz