Wpis z mikrobloga

Siema, ostatnio każde szkiełko atomizera które dotknę zaczyna pękać. O ile szkiełko w swojej Zesthii 'ubiłem' poprzez złe ułożenie palców podczas rozkręcania atomizera celem przeczyszczenia go, to szkiełko w Kylinie Mini V2 pękło mi chyba tak dla zasady, bo nie przypominam sobie abym tym gdzieś stuknął, czy też ścisnął to zbyt mocno.

Dlatego pomyślałem sobie - a co gdyby zrobić 'szkiełko' samemu, z rurki ze stali nierdzewnej/kwasowej wyciętej tak, by po oklejeniu jej jakimś plastikiem było można zobaczyć ile jeszcze liquidu jest w środku oraz by wytrzymało próby odkręcania zapieczonego atomizera. Na początku myślałem o sklejeniu plastiku ze stalowym szkieletem jakimś super glue, ale przecież super glue raczej sobie nie poradzi - w końcu glikol jest całkiem nienajgorszym rozpuszczalnikiem i już pomijając to, że takie szkiełko po jakimś czasie się rozleci, to będę palił liquid z rozpuszczonym klejem - a to jak wiadomo nie będzie zbyt dobre.

W paincie mniejwiecej przedstawilem o co mi chodzi.

I tu pojawia się pytanie - jakiego kleju można byłoby użyć, tak by jednocześnie trzymał na wieki wieków amen oraz przy okazji nie reagował jakkolwiek z liquidem w środku?
Edit: oraz drugie pytanie - jakiego plastiku użyć?
#epapierosy #pytaniedoeksperta #sklejajzwykopem #epapieros
Jaraczos - Siema, ostatnio każde szkiełko atomizera które dotknę zaczyna pękać. O ile...

źródło: comment_1636494548Cv4EVwtEoyQ9jFnRrcHFqt.jpg

Pobierz
  • 6
@Jaraczos:
W Kylinie tez mi pękało od patrzenia, łatwo stuknąć nawet w kieszeni tą wybrzuszoną wersją bo była szersza niż body których używam. Pomogła zmiana na metalowy Wotofo profile i VV Pulse X ze squonkiem. Lepsze wrażenia niż z Kylinem, nic nie cieknie nawet jak położę na boku i mam 7 ml w butli, więc dobijam 1-2 razy dziennie. Używam już ponad 2 lata i tak jak kiedyś co chwila kupowałem
@smk666 no niestety zmiana atomizera nie wchodzi zbytnio w rachubę. a z cieknięciem jak i odkształcaniem się to myślę, że te problemy da się zlikwidować właśnie dobrym sklejeniem ze sobą plastiku (myślę nad PET) ze szkieletem. Problemem jest klej. Szukam czegoś, co jednocześnie będzie trzymało jak ksiądz tace a jednocześnie nie będzie jakkolwiek reagować z liquidem. Super glue niestety raczej odpada z uwagi na jego reaktywność
@Jaraczos: I tak w końcu puści, wibracje, zmiany temperatury a do tego PET (tak jak PP, PE, POM i PTFE) to jedno z gorszych tworzyw do klejenia w ogóle. Są specjalne kleje do tych tworzyw ale żaden nie trzyma również dobrze z metalem.