Wpis z mikrobloga

Mirki, reanimowałem swój stary smartfon, (wymieniłem port USB i pobitą tylną klapę - piszę o tym tylko po to by się pochwalić :-P) ale do rzeczy - do pełnej reanimacji przydałby się nowy ROMek, co polecacie i dlaczego??

Smartfon to Xperia XZ Premium jeśli to ma jakieś znaczenie.

pytanie bonusowe, jeśli na takim XDA znajdę jakiś ROM do mojego tel. ot choćby LineageOS, to czy taki system będzie automatycznie instalował aktualizacje od twórcy ROM'u - niestety mój model nie jest wspierany przez chyba żaden alternatywny OS - w sensie są tylko nieoficjalne ROM'y na XDA.
#android
  • 4
@keny-keczuloki-anuloki: Jak odpisał przedmówca - zależy, czy osoba portująca dany, konkretny custom ROM wspomina o obsłudze aktualizacji OTA, czy nie. I zanim odblokujesz bootloader zrób kopię zapasową DRM, jeśli się da. To Sony Xperia, więc bez tego potem nie przywrócisz urządzenia do w pełni fabrycznego stanu nawet wgrywając fabryczne oprogramowanie - będzie nieco obniżona jakość (choć i tak kiepskiego) aparatu, chyba problem z obniżoną certyfikacją Widevine, itp. Jeśli już odblokowałeś bootloader
zrób kopię zapasową DRM


@mp107: ups... no to za późno... teraz mam i tak taki problem że jak robię reboot bootloader to mam czarny ekran, choć telefon coś tam uruchamia bo widzę urządzenie po wpisaniu fastboot devices ale już przy próbie wgraniu TWRP wisi w nieskończoność...