Wpis z mikrobloga

@nazwa04: OK, choć nie jest to takie znów kłamstwo. W czasach rewolucji przemysłowej w XIX wieku #!$%@?ło się bardzo dużo i w razie wypadku pozostawało tylko umierać.
  • Odpowiedz
OK, choć nie jest to takie znów kłamstwo. W czasach rewolucji przemysłowej w XIX wieku #!$%@?ło się bardzo dużo i w razie wypadku pozostawało tylko umierać.


@ludzik:

1. #!$%@?ło się mniej niż w poprzednich epokach.

2. Zarabiało się więcej i żyło sie znacznie lepiej niż w poprzednich epokach.

3. Wolne dni istnieją dzięki temu, że doszliśmy do pewnego rozwoju gospodarczego i technicznego, którym nam na to pozwolił (własnie dzięki temu #!$%@?).A
  • Odpowiedz
@ludzik: Czasy się zmieniły i obecnie żaden pracodawca nie może sobie pozwolić na takie traktowanie pracowników , w XIX warunkiem sukcesu danej firmy było zapewnienie jak największej podaży , nie brano wtedy pod uwagę wysokiej obsługi klienta lecz to by dany towar był porostu dostępny na sklepowych półkach. Nic dziwnego ,że ludzie byli wyzyskiwani. Lecz czas przydatności ZZ zdecydowanie już minął i powinni wreszcie zauważyć ,ze ich postulaty nie mają racji
  • Odpowiedz
Lecz czas przydatności ZZ zdecydowanie już minął i powinni wreszcie zauważyć ,ze ich postulaty nie mają racji bytu .


@nazwa04: O to to. Zaklinanie rzeczywistości, że związki nic nie przyniosły to wierutne kłamstwo. Były potrzebne gdy nie istniały jeszcze prawne regulacje dotyczące praw i obowiązków tak pracowników jak i pracodawców. Samo z siebie się to nie wzięło- ot ludzie się #!$%@?, skrzyknęli i zaczęli się sprzeciwiać- czyli zostali tym samym owym
  • Odpowiedz
Toteż nie było tak łatwo się sprzeciwić... do czasu.


@ludzik: Nie sprzeciwiać, ale w tamtym okresie rozwoju technologicznego krótszy czas pracy oznaczał głodową śmierć.

Czas pracy mógłby być skrócony tylko i wyłącznie dlatego, ze rozwój technologii na to pozwolił. To kapitalizm doprowadził do lepszej jakości życia robotników. Nie związki zawodowe.
  • Odpowiedz
@ludzik: A gdzie ja twierdzę, że napisałeś? Wyjaśniam ci tylko, ze związki zawodowe nie są w żadne sposób odpowiedzialne za krótszy tydzień pracy. A więc bez fekaliów proszę ب_ب
  • Odpowiedz
@Aleksander_Newski: Są :) Fabrykanci się nie #!$%@? i pracownik był jak pies- jak zdechnie, to będzie następny. Gdzie oni będą się do robactwa zniżać jeśli można było pobujać się po salonach. Może było paru buntowników, ale konkurencyjni oni nie byli i koło się zamykało. Ziemię Obiecaną czytał?
  • Odpowiedz
@ludzik: Wybacz, ale jesteś kolejnym mitomanem XIX wieku. Kiedyś sporządzę jakiś bardziej obszerny artykuł, który punktuje te błędne rozumowanie. Na razie nie chce mi się tłumaczyć raz po raz błędów jakie współczesny człowiek dokonuje myśląc o tamtej epoce.

pozdrawiam i dziękuję za rozmowę.
  • Odpowiedz
@ludzik: Z pewnością Twój horyzont oparty na Ziemi Obiecanej, jest o wiele bardziej szeroki. Jesli nawet Ciebie nie przekona, to zawsze znajdą się chłonne umysły, którym to da wiele do myślenia.
  • Odpowiedz