Wpis z mikrobloga

Siemanko Mirki,
Będę montował piec gazowy CO + CWU i ze względu na dostępność serwisantów padło na Termet.
Kamienica ~100mkw, 3 punkty do wody użytkowej oddalone 1, 2 i 3,5m od pieca w linii prostej. Podłogówka w łazience gdzie jest piec + 7 kaloryferów. Tak na oko obliczyłem sobie, że piec 25kW wystarczy.
I teraz pytanie, czy ktoś z Was miał do czynienia z kotłem ze zintegrowanym zasobnikiem? Aktualnie na mieszkaniu nie mam zasobnika i w łazience w umywalce jeszcze nigdy nie doczekałem się ciepłej wody. Zastanawiam się między tymi dwoma piecami:
https://www.termet.com.pl/pl/produkt/ecocondens-gold-plus/64
https://www.termet.com.pl/pl/produkt/ecocondens-integra-ii-plus/102
Integra ma wbudowany zasobnik 48l i dla 3 osobowej rodziny podobno zaleca się ~150l, natomiast producent chwali się, że instant ciepła woda z zasobnika, a w razie potrzeby niezwłocznie dogrzewa, natomiast teściu odradza. W teorii wygląda to pięknie, ale nie mam żadnego feedbacku od użytkownika takiego pieca z zasobnikiem. Doradzi ktoś?
#ogrzewanie #ogrzewaniegazowe #termet #piecgazowy #hydraulika #remont #remontujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
okej, to wiemy już, że 25kW to overkill, w takim razie będzie 20kW, ale najważniejsze pytanie to czy warto inwestować w integrę z zasobnikiem? architekt powiedział mi, że 150l by było ok, ale ze względu na miejsce wchodzi w grę tylko zintegrowany zasobnik 48l. warto?
  • Odpowiedz
@konradzet: Jasne, że warto zawsze to lepiej niż przepływowy. A gdzieś u góry zwykłego bojlera takiego mocowanego do ściany nie wciśniesz? Te 50l to bardzo mało będzie, nawet na jedną kąpiel będzie Ci brakować
  • Odpowiedz
@robertx: no właśnie łazieneczka jest naprawdę niewielka, może i by wcisnął jakiś 100l bojler pod sufitem, ale zależało mi, żeby całość zabudować, a z takim boilerem mógłby być problem przy ewentualnej naprawie.
Póki co mam przepływowego Dietricha i nie mam problemu z napuszczeniem wanny gorącej wody. Bardziej zależy mi na ciepłej wodzie kiedy np. zmywam naczynia, bo teraz zanim piec się uruchomi i podgrzeje partię wody to spuszczam wiadro zimnej do
  • Odpowiedz
@konradzet: mogę ci polecić piec saunier duval isotwin. Ma wbudowane dwa zbiorniki po 21l i jednorazowo jesteś w stanie w ciągu 10minut nalać 210l ciepłej wody. Do tego piec ma wyjście na cyrkulację, ale tu już trzeba rurę w pobliże ostatniego punktu poboru doprowadzić.
  • Odpowiedz
@konradzet integra II plus bardzo dobre kotły. Nie ma z nimi problemów. Wymiennik jak w Silver. Niezawodny. Przez 6 lat nigdy nie strzelił i nie zakamienil sie. Elektronika z gold plus- polska tester z możliwością zawsze naprawy w PL. Taki zbiornik na zwykłą rodzinę wystarcza. Dogrzewa bardzo szybko, mocna wężownica w zasobniku. sprawdź w danych technicznych. Weź 20 kW ma niższa modulacje minimalna. Serwisuje to kotły. Nie ma z nimi problemów. Kwestia
  • Odpowiedz