Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś powiedzieć co się stało że szkolenie w osk nagle kosztuje od 2500zł do 3000zł? Robiłem prawko przed tym całym bajzlem i kosztowało to 1400zł, dwa lata i nagle 1000-1500zł podwyżki? Plus jeszcze koszty zdjęć, badań, wyrobienia plastiku i egzaminów w Wordzie ew parę godzin dodatkowych to wyjdzie z 3500 do 4000zł. Żona chce aktualnie zrobić prawko i jak zobaczyłem ceny to zdębiałem. Rozumie że ceny materiałów poszybowały, rozumie że inflacja i powoli wszystko w sklepach jest droższe ale 2500zł za szkolenie? Odrabiają straty po lockdownie? #prawojazdy #motorycja #ekonomia
  • 9
@s---k: oszywiscie rozumie, ale przy takich cena i zarobkach ludzi w montowniach, mam przeczucie ze zaraz na wafle ryżowe nie będzie ich stać bo nikt będzie w stanie tyle zapłacić. Prawo jazdy stanie się luksusem
@RoyalCraft Chodzi tez o zarobki instruktorów, 2 lata temu zarabiali po 15/16zl. Brakuje ludzi do pracy w tym zawodzie wiec żeby nie odchodzili/zachęcić pensje szly do gory i teraz takie minimum to 25/h. Ja sam jak zdawałem egzamin to na 100 osób pierwsza część z trzech zdalo 4
U mnie 2300, dodatkową jazda 80 zł. W niektorych osk dodatkowa jazda dla osoby co nie robila u nich kursu powyzej 100 zl. Po nowym roku egzamin praktyczny 200 zł ...