Wpis z mikrobloga

Mirki, mirabelki. Mam pytanie. Czy przesyłka olx InPost (którą można włączyć w ogłoszeniu, nie mam na myśli tych linków co boty wysyłają) jest bezpieczna? Czy też jest sposób na obejście tego? Bo wg tego: https://pomoc.olx.pl/hc/pl/articles/360012239740-Co-to-s%C4%85-Przesy%C5%82ki-OLX-
Krok 6 u sprzedającego - Przelew na konto bankowe otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych od momentu potwierdzenia przez Kupującego, że zamówienie jest OK.
A tu u kupującego:
Krok 2. Uzupełnij swoje dane → wybierz punkt odbioru paczki → opłać zamówienie.
(Pieniądze trafią do Sprzedającego dopiero po odebraniu przez Ciebie paczki)

Jeśli jestem sprzedającym to pieniądze dostaje(albo przelew jest wykonywany) jak kupujący otwiera drzwiczki z paczkomatu?

#olx
  • 5
Jeśli jestem sprzedającym to pieniądze dostaje(albo przelew jest wykonywany) jak kupujący otwiera drzwiczki z paczkomatu?


@Stannis_I_Baratheon: sprzedający ma 24 h na ogarnięcie że coś jest nie tak z przesyłką po odebraniu jej. Jak nic nie zrobi to znaczy, że przesyłka jest ok a olx ci w ciagu kilkudziesięciu godzin przelewa kasę na konto. Korzystałem kilka razy jako kupujący i sprzedający, działa to całkiem sprawnie.
@Kryspin013: a może dojść do sytuacji że kupujący stwierdzi że coś nie gra(mimo że jest wszystko w porządku) i chce z powrotem kasę i je dostanie a przesyłki mi nie odeśle? Pytam się o takie rzeczy bo mam pewne obawy bo dość drogie rzeczy mam do sprzedania a wiele osób jest chętnych właśnie na te przesyłki olx i moja obawa wynika z tego czy nie ma w tym jakiejś dziury którą
@Stannis_I_Baratheon:
Mam tą samą obawę ze sprzętem powyżej kilku stów.
Wyślę komuś nieużywany - niezniszczony sprzęt za np. 300 pln. I nagle ktoś stwierdzi, że nie działa. I zostaje bez kasy i bez sprzętu.
Dlatego "wysyłkę olx" uruchamiam zwykle do sprzętu za max 100 pln.

Ale zdarza mi się, że kupujący chciałby kupić kilka sztuk przedmiotu. Co uniemożliwia "wysyłka olx" - a szkoda.
Wtedy dostaję przelew za każdy kolejny przedmiot i