Wpis z mikrobloga

Mam problem
Mój dysk zewnętrzny to WD My Passport Ultra. Kupiłem nowy telewizor (Samsung, system Tizen), podpiąłem do niego ten dysk i generalnie wszystko wyglądało ok. Dzisiaj odpiąłem dysk i podłączyłem do kompa. No i nie mogę w niego wejść. Pojawia się komunikat "lokalizacja jest niedostępna" (screen). Format odpada, bo mam na nim ważne rzeczy, dodam, że po ponownym podpięciu dysku w port USB telewizora, wszystko działa, telewizor czyta pliki. O co chodzi?
#hdd #komputery #it #dyski #samsung #tizen
artem66 - Mam problem
Mój dysk zewnętrzny to WD My Passport Ultra. Kupiłem nowy tele...

źródło: comment_1636323811MYlbUWGyR3WwxKD4lRVuPQ.jpg

Pobierz
  • 29
@wypokowy_expert: Podpinałem go zawsze pod USB 3.0. Po podpięciu do 2.0 to samo. Po podpięciu do innego komputera (USB 2.0) też nie mogę w niego wejść. Mogę przeglądać zawartość dysku tylko z poziomu telewizora Samsunga.
@artem66: Wygląda okej. Prawdopodobnie telewizor używa jakiegoś szyfrowania, coś na zasadzie bitlockera windowsowego, albo nawet i tej samej technologii. Podłącz dysk do telewizornii i sprawdź, czy nie da się gdzieś tego wyłączyć.
@waters: Okej, ale zanim to zrobię mógłbyś napisać co to da? Martwię się o dane na tym dysku, nie chciałbym ich utracić. Co się stanie jeśli wpiszę tę komendę?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@artem66: restar kompa, podepnij dysk pod inne porty usb. ( rob tak po kazdej radzie jaka ktos tu da)

wyczytałem ze smart tv potrafi ponoc zmienić format partycji na Linuxowa ( chociaż w check disk niby ntfs) i radza żeby odpalić bootowalnego linuxa i zgrac pliki.

podobno jesli cos np nagrywasz na dysk z tv to tv to koduje ze względu na prawa autorskie..

hak narazie to takie o tam bzdurki
@don_rafaello: System Windows (7, 10). Na Linuksie się nie znam, jestem zielony w takich sprawach. Jeśli możesz daj proszę instrukcję co powinienem zrobić

@waters: Inne porty USB nie czytają dysku. Niczego z TV nie nagrywałem na dysk. Chciałem po prostu sprawdzić możliwości telewizora i odpaliłem jakiś materiał 4k w HDR. Po tym jak odpiąłem dysk z portu USB TV dwa komputery przestały czytać dysk (sprawdzałem i USB 3.0 i USB
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
cytat z jakiegos forum

Czyli na 99% problem z uprawnieniami dostępu a nie z dyskiem. System rozpoznaje dysk i partycję prawidłowo. 

Wszystko działa 
miałeś rację z uprawnieniami..mój tv zdjął uprawnienia dla użytkowników nie będących administratorami..ciekawy zabieg ze strony Smart TV.