Wpis z mikrobloga

Nie mam żadnych wątpliwości, że liberalizacji prawa aborcyjnego w Polsce jeszcze długo, długo nie będzie. Nie zrobi tego prawica (bo wiadomo), ani PO (bo oni są jej przeciwni), ani atleft (wystarczy poczytać ich, mówią niemal to samo co PIS). Razem już znika a jako jedyne by coś z tym zrobiło. #aborcja
pancernapiescdzieciatka_jezus - Nie mam żadnych wątpliwości, że liberalizacji prawa a...

źródło: comment_16362809343ZMOxhERq3uBpBvTdUy1bQ.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@pancerna_piesc_dzieciatka_jezus Niespotykane nigdzie indziej prawo, które nastało po obaleniu reżimu. W czasie gdy inne republiki wkraczając na drogę demokratycznych przemian luzowały śrubę, tutaj nad Wisłą, dochodziło do zjawisk zupełnie odwrotnych. W Polsce stało się coś zupełnie odwrotnego do usytuowanej na południe Rumunii. Bezprecedensowy wręcz przypadek, w który zaprzęgnięto całą machinę propagandową puszczając dzieciakom takim jak ja filmiki z ZSRR czy tam z USA z lat 50 czy 60 gdy zabijano dzieci w
  • Odpowiedz
@pancerna_piesc_dzieciatka_jezus Być może gdyby w PRL było zakazane, inne podejście byłoby dzisiaj - tak jak w Rumunii za Caucesco, ludzie chcieli by to zmienić. Przez to że był prawny przynajmniej dostęp w prl, prawo to zdemonizowano - bo "za komuny zabijano", doszła postać JP2, któremu władze próbowały się przypodobać i mamy efekt.
  • Odpowiedz