Wpis z mikrobloga

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób pge prognozuje zużycie prądu? Nie chce mi się czekać do poniedziałku, żeby zadzwonić na infolinię, a zaskoczony jestem dzisiejszą fakturą za energię.

Za okres od 6.07.2021 do 04.11.2021 zużyłem 701 kWh, czyli średnio 5,8 na dobę. I teraz pge wyliczyło mi, że za kolejne dwa okresy od 6.listopada do 5.stycznia i od 6.stycznia do 7.marca zużyję po 434 kWh, czyli wychodzi średnio 7,2 na dobę. Dlaczego taka prognoza a nie np 360 kWh skoro średnio dziennie zużywam prawie 6 kWh?

#pge #prad #rachunki #energia
  • 8
@handballer: jak chcesz porównywać okresy to porównuj zimowy do zimowego, letni do letniego, a nie każdy kolejny do siebie:
Prognozowane zużycie ustala się na podstawie zużytych kilowatogodzin w analogicznym okresie roku poprzedniego. Możliwość rozliczania klientów w oparciu o faktury prognozowe jest usankcjonowana rozporządzeniem wykonawczym do Ustawy Prawo energetyczne – Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 18 sierpnia 2011 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią
@handballer: jak zakład energetyczny stwierdzi że to jest powtarzalne, to tak, spadnie prognoza.

Na przykład u mnie jest taki spadek zużycia energii w „letnim” okresie prognozy (od marca do września): mam dużo mniejsze akwarium z chłodniejszą wodą, nie jeździłem często na hulajnodze elektrycznej, nie używałem wentylatora.
Teraz płacę rachunki ciągle wysokie, ale za to fakturę korygującą (tę pierwszą), miałem bardzo niską, bo tylko 56 zł zamiast 200.

Co to oznacza?
Że
ayyy_lmao - @handballer: jak zakład energetyczny stwierdzi że to jest powtarzalne, to...

źródło: comment_1636156694CDnORluNYMkqDDmZLcdHRe.jpg

Pobierz