Wpis z mikrobloga

Mirki, zamierzam kupić pierwszego w życiu Maca przeznaczonego głównie do programowania (frontend / fullstack).
Skłaniam się do Macbooka Air 16/256 z M1 - wydaje mi się, że do Pro z M1 nie ma co dopłacać.
No i teraz pytanie do Was czy warto wstrzymać się z zakupem do przyszłego roku i czekać na Macbooka Air z M2 czy brać już teraz z M1? Nie wiem, czy będzie spora różnica między M1 a M2, ale patrząc na M1 Max to nie sądzę, że M2 miałby mu dorównać i w mojej opinii będzie to coś w stylu +15% wydajności w stosunku do M1.
Jakbyście postąpili? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #webdev #apple #macbook #laptopy
  • 12
@Nomada29: Nie warto czekać na nowego Aira, bo po pierwsze nie wiadomo kiedy premiera, mówi się o przedziale Q1-Q3 2022, a po drugie nie wiadomo jaka będzie cena, ale spodziewać się można, że na bank będzie odczuwalnie wyższa niż obecnego Aira. Wg mnie warto szukać promo i brać aktualnego Aira lub ewentualnie Pro z M1
@Nomada29: nie będziesz potrzebował podpiąć do niego więcej niż 1 zewnętrznego monitora? Bo na stronie apple pisali, że lapacze z M1 obsługują 1 zewnętrzny monitor.
@alWdIjJpz18nHw: słyszałem o tym, jednak czy jest gwarancja że to będzie stabilnie działało, nawet po aktualizacjach? Bo według apple:
"Na komputerach Mac z układem Apple M1: Możesz podłączyć do Maca jeden wyświetlacz zewnętrzny. Stacje dokujące nie zwiększają liczby obsługiwanych wyświetlaczy"

Więc faktycznie widziałem jakiś filmik że ktoś podłączył więcej monitorów, ale jest to nieoficjalna opcja i myślę, że nie ma gwarancji, że będzie to zawsze tak samo działało.

Możesz podesłać link
@voot: Z tego co widziałem na YouTube, huby marki Plugable robią robotę.

@Nomada29: Obecnie również rozważam zakup M1 Air/16GB/256GB. Jedynie niepokoją mnie historie o pękających ekranach i cena jej wymiany, która może wynosić trochę poniżej połowy ceny minimalnej konfiguracji. Pierwszy raz przy zakupie laptopa zacząłem rozważać ubezpieczenie, chociaż znowu nie ma pewności, że ubezpieczyciel wypłaci pieniądze na naprawę - dlatego rozważam ewentualnie AppleCare z myślą, że z wyświetlaczem będzie wszystko
@Nomada29: bierz M1, sprzedaj za 2 lata, i kup sobie M3, M1 wyprzedza swoje czasy i jest kompem dobrze wycenionym (chcieli dużą adopcję), teraz nowe M1x (pro i max) już taki nie jest (od 10 tys. zł)