Wpis z mikrobloga

@Zuben: Bo umiera tyle samo ile wczesniej umieralo przy adekwatnej liczbie zakazen, tyle ze teraz to podobno tylko i wylacznie osoby niezaszczepione xD
  • Odpowiedz
powinni teraz codziennie odejmować tych którzy przyjęli szczepionkę 6 miesięcy temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Chuseok: w USA podobno ich w statykach zgonów wliczają już do niezaszczepionych xD
  • Odpowiedz
I warto jeszcze dodać, że tempo wzrostu jest porównywalne o ile nie większe niż rok temu, co przy 20mln zaszczepionych powinno dawać zauważalnie mniejszy przyrost.
  • Odpowiedz
@slapdash: xD no offence, ale chodziłeś w szkolę na matematykę? Pierwsza krzywa zaczyna się od 10 tysięcy, gdzie wiadomo, że przy większych ilościach tempo wzrostu jest większe do momentu kulminacyjnego. Nie nakładaj danych co do dnia z kalendarza. Pandemia nie działa w okresie rocznym. Zrób taki sam wykres tylko zacznij od tygodnia w 2020 i tygodnia w 2021 z tą samą ilością przypadków.
  • Odpowiedz
@slapdash: lepiej. Popatrz na obrazek. Tempo wzrostu jest uzależnione od ilości przypadków. Jeżeli obostrzenia nie ulegają zmianie przy 20k zakażonych będzie 2x większa szansa na zachorowanie niż przy 10k.
Teraz przesuwamy wykres w górę jak na obrazku i widzimy, że krzywa jest równie stroma co przy 19k przypadków dziennie. Jeżeli przy 8k wzrost jest równy jak przy 19k, to tempo wzrostu jeż wyższe.
C233 - @slapdash: lepiej. Popatrz na obrazek. Tempo wzrostu jest uzależnione od ilośc...

źródło: comment_1636109366cZEO2rBu31mFJBuYcfapoM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zuben: ta górka spadła dlatego ze lockdown wszedl. Dopóki nie wprowadzą znowu, będzie szedł w górę do pewnie 100k, potem linia pozioma i spadek, jak wszyscy przechoruja.
  • Odpowiedz
@Zuben: tak zapomnialem jeszcze, że wirus działa sezonowo. Ogólnie mam to w dupie, nie wiem ile z tych przypadków sa realne, czy szczepionka działa, czy nie. Nie wiem czy lockdown ma wpływ, czy podają fałszywe cyferki, żeby przekonać ludzi że mają racje. Stwierdzam tylko fakt, że ilość "przypadkow" rosnie szybciej niz to mialo miejsce rok temu.
  • Odpowiedz
tak zapomnialem jeszcze, że wirus działa sezonowo.


@C233: Tak dlatego mieli tam falę gdy w tamtym roku było dno zakażeń a teraz gdy mieli fale rok temu mają dno zakażeń.

Stwierdzam tylko fakt, że ilość "przypadkow" rosnie szybciej niz to mialo miejsce rok temu.


@C233: Nie stwierdzasz tylko kłamiesz. Przy analogicznej liczbie przypadków przyrosty były szybsze rok temu. Nie mówiąc już o tym że teraz jest więcej testów.
  • Odpowiedz
xD? przecież widzisz wyraźnie że tempo wzrostu pokrywa się z 8k na 11k, pokrywa się z tym z 19k na 22k
  • Odpowiedz
Nie widzisz ze linia jest bardziej stroma?


@C233: Stromoś linii na wykresie xDDDD interesujące mnie dane to wpisane się dane do excelka i porównuje tydzień do tygodnia wzrost % a nie zaznaczanie stromej linii na wykresie.
  • Odpowiedz
a wiesz co to jest reprezentacja graficzna danych ?


@C233: wiem jest to graficzna reprezentacja by zobrazować trend a nie dokładnie porównywać dane xD Tu poniżej masz dane jakie mnie obchodzą i widać wprost tempo przyrostu zakażeń spada nie rośnie. Wielkość wzrostu na twoim wykresie nie obrazuje w ogóle % przyrostu bo skala wykresu jest stała jest to śmiecowa dla tego zagadnienia informacja.
Zuben - > a wiesz co to jest reprezentacja graficzna danych ?

@C233: wiem jest to ...

źródło: comment_1636112780FllEfM3z6qqFHi516ISWs7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz