Wpis z mikrobloga

Przelewam na sześciopak piwka jak ktoś pomoże. Wzmacniacz TP-Link RE450 po skonfigurowaniu nie chcę się przełączyć na stronę logowania do sieci (internet szkolny, do którego co 24h trzeba podać email żeby działał). Z TP-Link RE200 nie ma takiego problemu, po skonfigurowaniu od razu przechodzi na stronę logowania do sieci. Próbowałem konfigurować i przez aplikacje thetera jak i komputer ale nie działa w żaden sposób. Widziałem w internecie że ktoś też miał kiedyś taki problem i powodem była zbyt mała przydzielona pula adresów IP w ustawieniach wzmacniacza ale ja nie wiem jakie adresy mam tam wpisać bo jestem zielony. W komentarzach wysyłam screeny z działającego re200 i niedziałającego re450.
#komputery #wifi #tplink #internet #siecikomputerowe
Kutecz - Przelewam na sześciopak piwka jak ktoś pomoże. Wzmacniacz TP-Link RE450 po s...

źródło: comment_1635973134J8G4Twp2OO2K035SrBbNsA.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Kutecz: skąd dostajesz ten adres ip który podajesz? Raczej w sieci szkolnej jest serwer dhcp, a ty tak sobie wpisujesz spod palca. Możesz natrafić kiedyś na konflikt.
A jeśli faktycznie ten serwer dhcp tam jest, to już na reapeterze powinieneś go wyłaczyć
  • Odpowiedz
@Ratriczek: Nie wiadomo w ogóle czy ten repeater robi swój nat, po co mu serwer dhcp, nie wiadomo co jest jakim interfejsem, ogólnie takie sprzęty to jakiś sieciowy kabaret ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ratriczek: na tym ostatnim screenie wpisałem byle co ale też nie działa. Wysłałem go zeby pokazać co mogę wpisać. A na tych dwóch pierwszych no to automtycznie mi przypisuje adres.
@Czlowiek_Ludzki: może by zadziałało ale potem i tak po 24h nie będzie chciało przkierować na strone logowania bo weźmie znowu swój stary adres domyślnie?
  • Odpowiedz
Na tym działającym nie mam nawet ustawień dhcp. Niby tańszy i prostszy sprzęt a działa od buta wszędzie...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kutecz: Widzę dwa rozwiązania. Ogranicz liczbę adresów przydzielanych z DHCP dla każdego z routerów do oddzielnych zakresów (tak, że jak jeden będzie przydzielać 100-150, to następny 151-200 itd). Ewentualnie wyłącz serwer DHCP na każdym repeaterze i zostaw tylko na głównym routerze
  • Odpowiedz
@Tr8025: ten re200 nie musi być włączony jeśli re450 zacznie mi działać. Na re200 nawet nie da się ustawić ile będzie przydzielać. Spróbuje dać wzmacniaczowi re450 151-200 albo 100-150. Ale reszty adresu ip mam nie zmieniać?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kutecz: W takim razie odłącz RE200, a na RE450 spróbuj ustawić inny zakres DHCP niż na głównym, albo w ogóle DHCP wyłącz. Jedna z tych dwóch opcji powinna zadziałać. Ewentualnie w ogóle przełącz go w tryb klienta żeby sam dostawał adres z DHCP głównego routera. Jeśli nie zadziała to jutro zerknę dokładniej na to jakie ma opcje konfiguracji i spróbuję wymyślić coś jeszcze
  • Odpowiedz
@Tr8025: dhcp wyłączone nie pomaga. Jak mam auto dhcp to też nie działa. Jedyny ratunek żeby samemu ustawić coś. spróbuje z tym 100-151 rano jutro.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kutecz: Przegrzebałem o nim informacje i nic konkretnego nie ma. Może zresetuj do ustawień fabrycznych i zobacz jak się zachowuje w sieci bez re200?
  • Odpowiedz