Wpis z mikrobloga

Hej, ulatnia mi się gaz w miejscu jak na rysunku.
Połączenie za zaworem mam gwint żeński -> nipel męsko-męski->rura z gazem.
zawór -> nipel - dałem z 10 obrotów taśmy p.t.f.e.
nipel -> rura - jak jest uszczelka to podobno taśmy nie trzeba, ale gaz ucieka.

Przy mocniejszym dokręceniu obcina mi się zewnętrzny pierścień uszczelki. Przy lżejszym też ucieka.
Czy to wada mojego egzemplarza czy coś robię nie tak?
Ta końcówka jak nie jest przykręcona to jest ruchoma góra dół i lekko obrotowo. Może przy przykręcaniu jakoś się to źle układa po prostu i się robi nieszczelna?
Albo jednak tej taśmy też trzeba również na tym odcinku?
Pozdrawiam
#remontujzwykopem #remont #remontkuchni #majsterkowanie #pytaniedoeksperta
Ciejkee - Hej, ulatnia mi się gaz w miejscu jak na rysunku. 
Połączenie za zaworem m...

źródło: comment_1635852493HGWeQUBFb7qiBk93NOl6oU.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Ciejkee: pokaż do czego przykrecasz tego węża. Żadnej taśmy tam nie dawaj, jak ktoś wyżej radzi. Możesz dać dwie uszczelki krygielitowe (nie gumowe) i powinny załatwić sprawę, ale pokaż najpierw foto.
  • Odpowiedz
@Ciejkee: skoro zadajesz takie pytania to znaczy, że nie powinieneś wykonywać tej czynności. Nieszczelna instalacja może powodować problemy. Teraz będzie ok ale jak ruszysz już nie. Zadzwoń po kogoś z uprawnieniami niech to zrobi jak trzeba, nie kombinuj bo zrobisz komuś krzywdę, już mniejsza o Ciebie.
  • Odpowiedz
@Ciejkee: Mogłeś uszkodzić uszczelkę dokręcając na siłę, niepotrzebnie dawałeś taśmę teflonową, mogłeś uszkodzić sam wąż nieumiejętnym montażem. Proponuję zakup nowych uszczelek i płynu do szukania wycieków.
  • Odpowiedz
@Ciejkee: Ja u siebie mam tak zrobione:
Czarny element to rurka wychodząca z kuchenki gazowej. Jest na niej nakrętka (zielona) z gwintem zewnętrznym. Jest ona wkręcona w czerwoną końcówkę węża z gwintem wewnętrznym. Połączenie pomiędzy czarną rurką a czerwonym elementem jest uszczelnione uszczelką krygielitową. Ponieważ nakrętka ma za krótki gwint żeby wcisnąc rurkę wystarczająco głęboko dałem dwie uszczelki.
1KnSsUwjJE8pRmLYs7hmpqAqzPGekhFNaC - @Ciejkee: Ja u siebie mam tak zrobione:
Czarny ...

źródło: comment_163585735700Dr6cM2OkYLgJK1PnHU5E.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz