Wpis z mikrobloga

Zrobiłem szybki research po xkomie bo widzę że niby nowa generacja.... i zaraz zaraz kogoś w tych Intelach zezłomowało już doszczętnie?

- 12900K - 3000 zł
- Mobo pod dwie gpu ~2500zł
- 64 GB ramu pod DDR5 ~3000zł

Zmiana platformy prawie 8,5k xDDD

To ja już zostanę na swoim 3950X jeszcze widzę bardzo bardzo długo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pcmasterrace #grafika3d
  • 12
  • Odpowiedz
@droik: Nowy standard DDR jest na premierę drogi? Nigdy tak nie było! ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zresztą jak kogoś stać na dwie karty, to i na to go stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@majk3l: no to wolałbym zrobić upgrade 5950x niż zmieniać cała platformę no i granie w 1080p 360hz to dość wąska grupa docelowa ¯\_(ツ)_/¯

  • Odpowiedz
@droik: jak sprytu, przeciez #!$%@? wie o co ci chodzi, chcesz zamieniac platforme zeby wsadzic prawie taki sam procesor tylko innego producenta. Nie rozumiem płaczu, że mobo musisz zmienić jak chcesz inny socket to chyba normalna sprawa, a że ram musisz nowy kupić? Co to ma wspolnego ze zmianą platformy?

Podajesz jakieś wyliczenia z dupy xD nie wiadomo o co ci chodzi, do tego 2,5k za mobo no można ale nie
  • Odpowiedz
@einz:

Już tłumaczę:

- tak "#!$%@? renderuje na cpu i gpu na raz" - simki na cpu, rendery gpu,
- wyliczenia nie są z dupy, bo jeśli sprawdzisz xkoma pierwsze dobre płyty na dwie 3080 albo 3090 zaczynają się od 2500 z obsługą do 128GB ram
- jeśli robisz symulacje szybki ram oraz jego ilość to podstawa - dlatego zainteresowałem się opcją zrobienia drugiego peceta, gdzie na jednym renderuje sobie na
  • Odpowiedz
@droik: No takie rzycie, ziobro zaskoczenia ze dobry render node kosztuje 20k, wcześniej nie kosztował? Kiedyś chciałeś mieć sensownego slave to musiałeś kupowac xeony które kosztowały po 6-10k przy zupełnie innej mocy nabywczej złotówki. Do tego ceny softu teraz a kiedyś to jest niebo a ziemia, licencje Indie kosztujące 1/10 tego, co jeszcze 6 lat temu kosztowały licencje. Nie wspomne nawet o tym że tak bazowe pakiety jak Photoshop kosztują 50
  • Odpowiedz