Wpis z mikrobloga

Polećcie jakąś grę w stylu #divinityoriginalsin2 - przeszedłem całe i jest genialne, ale nie chcę zaczynać kolejnego podejścia zaraz po ukończeniu fabuły, bo mi się znudzi takie odtwarzanie. Poszukuję czegoś w podobnym klimacie.
Znajomy polecił Pathfinder: Kingmaker, ale to dla mnie zbyt drewniane, a do tego ta #!$%@? kostka i ciągłe RNGówno we wszystkim, przez co zamienia się w symulator pudłowania każdym atakiem, więc ta seria odpada.
Ktoś coś?
#kiciochpyta #pytanie #gry
  • 10
@wojtaasp: Trochę się boję, że się odbiję od antycznej grafiki, no ale może warto spróbować. Jak tam wygląda rozgrywka? Podobnie drewniana/losowa jak w Pathfinderze czy trochę jak w divinity?
@tellet: chodzi ci o rozbudowana fabule, rzut izometryczny czy klimaty fantasy?
ja się swietnie bawiłem przy disco elysium, mimo ze niektórzy narzekają na brak walki itp
Inna świetna gra to wasteland 3
@juma777: Fabuła ciekawa, ale bez konieczności czytania 10 linijek tekstu wypowiedzi losowo napotkanego chłopka, który w dodatku nie ma głosu xD
Rzut izometryczny ujdzie- jak będą barwne postacie to byłby plus.
Z klimatem problem, bo jako takiego typowo DnD nie lubię, czyli latania chłopkiem od wsi do wsi co to tam tłucze zbłąkane niziołki xD, a z drugiej strony jak wszędzie będą świecące wróżki i jakieś lore wymagające wcześniejszego przeczytania 2000
@Obywatel_Kondominium: Jedynkę może odświeżę. Walka w divinity była o tyle fajna, że dało się właśnie taktycznie rozegrać spotkania z przeciwnikami, którzy w chamskiej #!$%@? po ryjach by mnie zmietli z planszy- Tam łucznik skampiony na wysokości z +50DMG, tutaj "hehe przyturlałem beczkę z deathfogiem", jeszcze gdzie indziej teleport jakichś tanków hopla do lawy, którą sobie przyciągnąłem zmianą terenu xD.