Wpis z mikrobloga

@JAI2L9LAD: a może Ola po prostu jest wolnym człowiekiem i sama decyduje co ma robić?
Może nie założyła rodziny bo praca jest dla niej całym życiem i w tym się spełnia.
Ludzie są różni i nie każdy chce w wieku 65 lat usiąść w fotelu.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: a co jest złego w tym wpisie?

Dawała z siebie wiele to i została dyrektorem.
Kto miałby objąć to stanowisko jak nie ona? Ktoś, ze związków zawodowych? A może ktoś kto 7/8 godzin swojej pracy poświęca gadaniu jak to mu źle w pracy?
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: Myślę, że do krytyki kapitalizmu można podejść na tysiąc lepszych sposobów niż krytykując babcię (która zarabia pewnie z kilkadziesiąt tys. miesięcznie), bo lubi swoją pracę i oddała się karierze xd

Z krytyką samego wydźwięku postu bym się może nawet zgodził, bo rzygam takim tanim dynamizmem, który pierze mózgi młodym na linkedinie, ale babcia robi co chce i najwyraźniej to jej daje szczęście. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: Nazywanie kogoś niewolnikiem, tylko dlatego, że ma czelność decydować o własnym życiu - typowe dla leniwego socjalisty, który nie pojmuje, że praca może być pasją.
Tak bardzo tolerancyjne podejście...
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Czy serio myślicie ze krytykuje babkę bo jest stara i pracuje? XD

Przecież mi chodzi o to, że sama traktuje się jak gówno, praca na chorobowym, przychodzenie w gipsie - będąc w wieku gdzie złamania się zrastają gorzej, łamanie ustaleń pracodawcy . I pani Ola nie jest świetnym przykładem do nauki z podejścia do pracy.
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Czy serio myślicie ze krytykuje babkę bo jest stara i pracuje? XD

Przecież mi chodzi o to, że sama traktuje się jak gówno, praca na chorobowym, przychodzenie w gipsie - będąc w wieku gdzie złamania się zrastają gorzej, łamanie ustaleń pracodawcy . I pani Ola nie jest świetnym przykładem do nauki z podejścia do pracy.


@JAI2L9LAD: no i co z tego. Czym się różni prawackie zaglądaniu komuś do łóżka
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: co Ty porównujesz w ogóle XD


@JAI2L9LAD: dobrze porównuje. Bo według Ciebie to ktoś bardziej chętny do pracy, chcąc zarobić więcej niż przeciętna pencsa to wg. Ciebie taki człowiek traktuje się jak gówno. HEH Jak gówno to traktują się ludzie, którzy cały dzień siedzą na dupie, robią bachory i wyciągają łapę po socjal
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: nie wytłumaczysz im, w naszym społeczeństwie obowiązuje kult zapieprzania jako lekarstwa na wszystkie bolączki, cierpienie przy pracy(im większe tym lepsze) to powód do dumy i przechwalania się nim a pracoholizm to cnota. Ta kobieta to dla nich wzór przodownika pracy który należy naśladować. Nigdy nie zrozumieją o czym ty do nich piszesz, to jest abstrakcja.
  • Odpowiedz
@mat888: Ta kobieta jest dla mnie anonimem, a nie żadnym wzorem. Po prostu nie zamierzam oceniać jej postawy zawodowej i życia na podstawie jakiegoś wpisu w mediach społecznościowych. Dopóki nie krzywdzi innych niech żyje jak chce, bo tylko ona sama wie co daje jej szczęście.

@JAI2L9LAD: Czy serio myślicie ze krytykuje babkę bo jest stara i pracuje? XD
Nie, myślę że ją krytykujesz, ponieważ jej aktywność zawodowa, ambicja i chęć
  • Odpowiedz
@mat888: Przecież gdzieś w gorących jest wpis dziewczyny mówiący o tym że nic jej nie cieszy. Komentarze? Znajdź sobie więcej zajęć to nie będziesz miała czasu o tym myśleć ¯\(ツ)
  • Odpowiedz
nie wytłumaczysz im, w naszym społeczeństwie obowiązuje kult zapieprzania jako lekarstwa na wszystkie bolączki,


@mat888: no a u takich jak ty jest kult #!$%@? a potem "płaku płaku, janusze dajom tylko minimalnom!!!" ciekawe czemu :D
i #!$%@? o #antykapitalizm czy że janusze "niesprawiedliwie dzielą się zyskami"

Ogólnie w każdym kraju trzeba #!$%@?ć żeby do czegoś dojść, za #!$%@? się przez 8h nikt nie daje fajnej wypłaty, dobrego domu czy nowego samochodu.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: Nie uważam, żeby traktowała się jak gówno. Przecież mogłaby pójść już na emeryturę, ale woli być aktywna zawodowo. Jej wybór.

@mat888: wiem co próbujecie przekazać i się z tym zgadzam, ale ten przykład jest moim zdaniem mocno nietrafiony, bo pokazuje, że to kapitalistyczne cité czasami ma sens. Babcia się wspięła wysoko w drabince klasy średniej, jeżeli jest dyrektorem finansowym dużej firmy.

Problem jest kiedy w tym kulcie #!$%@? zatraca
  • Odpowiedz
Problem jest kiedy w tym kulcie #!$%@? zatraca się ktoś, kto nie ma szans w tej drabince się wspiąć na tyle, żeby mu ten zainwestowany bezcenny czas się zwrócił w postaci godnego życia, a łudzi się i robi na janusza.


@Tywin_Lannister: a kto nie ma szansy? chyba ktoś kto jest kompletnym idiotą. po drugie dla takich ludzi często jedyną opcją jest pracować więcej, żeby nie żreć gruzu czy na jakieś "ekscesy"
  • Odpowiedz
  • 0
@piszczel zgadzam się z tym, że jak chce pracowac to niech pracuje nawet i do 200 lat. Obawiam się jednak, że z racji pelnionych funkcji, może przekladac taki tryb zycia na swoich podwladnych, co już nie jest ok (znalem takie osob jak babka ze zdjecia i na 90% swój kult #!$%@? przeklada na osoby którym szefuje).
Nie jestem fanem kultu #!$%@?, uważam że kapitalizm jest dobrym ustrojem ale powinny być regulacje (pod
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JAI2L9LAD: lewicowa iedeologia zapędziła się w kozi róg. Z jednej strony chcemy kobiet na wysokich stanowiskach, ale z drugiej jak jakaś kobieta zapracowała sobie na swoje stanowisko bardzo ciężką pracą przez wiele lat to ja wyśmiejemy. Bo powinna chodzić na marsze i krzyczeć w telewizorze i pay gap zamiast #!$%@?ć, nie?
  • Odpowiedz
  • 1
@JAI2L9LAD: niektórzy ludzie chcą pracować nawet po osiągnięciu wieku emerytalnego, bo lubią swoją pracę i ludzi. Mam znajomego, faceta po siedemdziesiątce, który po osiągnięciu wieku emerytalnego przeszedł na umowę zlecenie i pracuje na 1/2 etatu w firmie, w której spędził już kilkanaście lat. Mówi, że nie chce zgnuśnieć i przypominać swoich rówieśników. Jego wybór, na rozumiem i szanuję.
  • Odpowiedz