Wpis z mikrobloga

  • 0
Mam soundbar JBL Bar 2.1. Ostatnio subwoofer zaczął charczeć przy głośniejszym basie. Czy ktoś może w takim woofererze wymieniał głośnik?

Nie mogę znaleźć samego głośnika jako części zamiennej. Może być jakiś odpowiednik, który będzie grał równie dobrze - ale chyba ma nietypowe wymiary albo źle je podaje w allegro/Google. Z wymianą głośnika sobie poradzę :)

Sam głośnik ma oznaczenia:
F166C3A
4 Ohm
R36-2

Montowany jest w otwór fi140mm z pogłębieniem fi170mm na 4 wkręty co 90 stopni na średnicy fi160mm.

Nie znam mocy głośnika. Subwoofer a tylko jeden głośnik i na obudowie ma przy wejściu zasilania oznaczenie 50W.

#audio #glosniki #majsterkowanie #samnaprawiam #jbl #elektroda :)
  • 7
  • Odpowiedz
Jesteś pewny, ze to głośnik a nie wzmacniacz? Obejrzyj go dokładnie, czy górne zawieszenie jest całe i sprawdź czy nic nie obciera jak delikatnie wciskasz membranę ręką. Wymiana w tego typu sprzęcie to jedynie na dokładnie ten model, bo nie wystroisz nic innego jak należy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@smk666 nie zauważyłem żadnych uszkodzeń mechanicznych. Membrana nie wygląda na przecięta, ani jej mocowanie nie wygląda na rozklejone. Choć gdy głośnik gra poza obudowa, "w ręce" to to charczenie zanika w 99%.

Jeśli chodzi o elektronikę - nic podejrzanego nie zauważyłem (nic nie jest wyraźnie spuchnięte, brak wylanych kondensatorów).

Coś innego mogę sprawdzić?
  • Odpowiedz
@Tooroo: Po wymiarach wygląda na 6.5", ale raczej nie dobierzesz idealnie grającego jak oryginał i pewnie z Chin. Jak coś to szukaj "6.5" shielded woofer". I sprawdź dobrze czy to na pewno głośnik. Naciśnij membranę i zobacz czy nie ociera przy cewce, rozgrzej go porządnie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@smk666 @slavoy

Znalazłem we Wrocławiu serwis głośników. Skontakowalem się, podrzuciłem do sprawdzenia. Pan w sklepie jak tylko wziął go do ręki stwierdził rozklejenie membrany. Po tygodniu był gotowy do odbioru. Problem rozwiązany. Przyczyną usterki - przewatowanie. Koszta zabiegu - 80zl :)
  • Odpowiedz