Wpis z mikrobloga

Cześć! Przyszła i moja kolej na relację z #mirkowyzwanie. Z wylosowanego zestawu:

1. Skorzystaj z ostatnich ciepłych dni i wybierz się na wycieczkę rowerową
2. Zbuduj domek dla jeży
3. Jesień to czas dojrzewania owoców. Zacznij robić domowe wino

... wybrałem wycieczkę rowerową. Chociaż pozostałe zadania też fajne. Jeże tuptają w parku obok, można by się chyba dogadać z Zarządem Zieleni i im tam zostawić domek, a wina pijam więc może czas na domowe? :)
Czemu rower? Ogólnie lubię pośmigać na rowerze, kiedyś jeździłem nawet sporo, ale ten sezon był dla mnie pechowy. W lecie najpierw odezwała się stara kontuzja kostki, a jak już ją podleczyłem, to ... złamałem palec u stopy. I jakoś tak w tym sezonie wyszło marnie z rowerem, lato w pełni a ja się kisiłem w domu, ewentualnie człapałem po knajpach, potem trochę jeździłem, ale nie za dużo. Więc pomyślałem, że będzie to dodatkowa mobilizacja, żeby z przytupem zakończyć sezon. Chociaż, może jeszcze się uda wyjechać. Dodatkowo wymieniłem chwyty na nowe, i zaopatrzyłem się też w nogawki kolarskie i długie rękawiczki w związku z wyprawą.

Oraz: żeby było nieco trudniej, postanowiłem wybrać się z PKP nad morze (mieszkam w Warszawie). Z trzech opcji: Hel, Trójmiasto i Wyspa Sobieszewska padło na Wyspę. Na Półwysep musiałbym się jeszcze tłuc PKP z Gdyni do Władysławowa, a wycieczka po Trójmieście skończyłaby się chyba za szybko w jakimś ogródku ;)

Zapraszam do relacji!
FranzMaurer2019 - Cześć! Przyszła i moja kolej na relację z #mirkowyzwanie. Z wylosow...

źródło: comment_1635761190PRZ44dw26UlxqZ8iX5XbMl.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Franz_Maurer_2019: Na Wyspie są dwa rezerwaty ptaków - Ptasi Raj i Mewia Łacha. Tu fota z Ptasiego Raju z wieży widokowej nr 2 , te czarne kropki to stado kaczek, trwają wędrówki, to się kumulują. Kaczki są na jeziorze oddzielonym groblą od ujścia Wisły Śmiałej, ale widać też morze - niebieska kreska na horyzoncie, białe kropki to 3 tankowce i jeden kontenerowiec wg vessel findera :)
FranzMaurer2019 - @FranzMaurer2019: Na Wyspie są dwa rezerwaty ptaków - Ptasi Raj i M...

źródło: comment_16357616546IG6kxW0ESIU59hC1eGmC4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Franz_Maurer_2019: Czill na plaży - jest i ona - Legenda Północy czyli Specjal! Co prawda bardziej mi wchodzą inne piwa z (szeroko rozumianego) Pomorza - Amber z Bielkówka, Bytów, Gościszewo (Rybak) czy inne Kormorany, ale pojechałem klasyką :) Jak jechałem jeszcze po mieście to imprezowicze wracali ze Specjalem właśnie w ręku. Dobry do zdjęcia byłby też Bosman, ale w niedzielę rano tylko frog shopy były dostępne. Jak ktoś jest ultra-fanem
FranzMaurer2019 - @FranzMaurer2019: Czill na plaży - jest i ona - Legenda Północy czy...

źródło: comment_1635761764rpinwl9OA5zhT1K8cGLCJy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Franz_Maurer_2019: Po powrocie z Wyspy zrobiłem jeszcze tour po gdańskich bastionach - bardzo fajna trasa spacerowo-rowerowo, też można widzieć jak się powoli zmienia Dolne Miasto, moim zdaniem dzielnica z wielkim potencjałem, trochę mi to przypomina historię ewolucji krakowskiego Podgórza. Tu na focie kamienna śluza (może doczeka się renowacji) wpuszczająca wody Motławy w stronę Wyspy Spichrzów i Długiego Pobrzeża i potem hen do morza, aka "Zachód Słońca z żurawiem w tle"
FranzMaurer2019 - @FranzMaurer2019: Po powrocie z Wyspy zrobiłem jeszcze tour po gdań...

źródło: comment_1635761856g08mmkS8Vxt7ad2C6TfgN5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Franz_Maurer_2019: I taki trochę alternatywny widok na Gdańsk z Bastionu Żubr. Z ciekawostek, te dwa domeczki na pierwszym planie to jedyne pozostałości budynków dworca Gdańsk Brama Nizinna - pierwszego dworca kolejowego w Gdańsku. Trafiały tu np. transporty z repatriantami w 1945. Spieszcie się podziwiać widok, gdyby ktoś chciał - bo na tym placu wyrosną bloki :)
FranzMaurer2019 - @FranzMaurer2019: I taki trochę alternatywny widok na Gdańsk z Bast...

źródło: comment_16357619372Oj3RgbzQPpi6rqqUURiB6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Franz_Maurer_2019: Podsumowanie: trasa technicznie łatwa, płasko, praktycznie cały czas ścieżka rowerowa, po drodze industrial (rafineria, stacja przeładunkowa Lotosu, magazyny), na Wyspie drogi leśne albo asfalt, nie wiało za bardzo, więc przeżyłem. No i pogoda się udałą - warto było zaryzykować i poczekać na ostatnią chwilę :)

Super wyzwanie, sam z siebie bym na pewno nie pojechał nad morze z rowerem o tej porze :) Na pewno wezmę udział w kolejnych
FranzMaurer2019 - @FranzMaurer2019: Podsumowanie: trasa technicznie łatwa, płasko, pr...

źródło: comment_1635762177u0QSTZQpklHyBiu6vEYnm4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz