Wpis z mikrobloga

Od wysłania dokumentów do otrzymania potwierdzenia, że przyznali wam obywatelstwo i że możecie bookować 'ceremony' ile to trwało? 3-4 tygodnie czy 2 miesiące?

Z tego co widzialem to rozstrzal jest dość spory... niektorzy dostawali odpowiedzi wlasnie w 3 tyg, a inni 3 miesiące.
Może jest akurat tutaj ktos kto niedawno dostal odpowiedz.

#uk
  • 16
@FantaZy W moim przypadku dostałem maila zatytułowanego "Citizenship ceremony invitation" z linkiem do Council, gdzie można było łatwo i szybko zarezerwować datę ceremonii. W tym konkretnym Council ceremonia odbywa się tylko w piątki, więc po wybraniu jednego z piątków i wypełnieniu formularza online dostałem potwierdzenie mailowo w ciągu 24h. Od razu podpowiem, weź ze sobą na ceremonię dwa dokumenty tożsamości. Kilka osób musiało w ten sam dzień donieść owy dokument przed wydaniem
@FantaZy Aha i jeszcze jedno tylko ten mail był potwierdzeniem, żadnego listu nie dostałem. W dniu ceremonii z kolei widziałem mniej więcej 50/50 ludzi miało wersje papierowe/maile potwierdzające.
@FantaZy: zalezy jak trafisz:)Widac ze nie czytales guide do obywatelstwa... Od wyslania aplikacji do dostania listu/maila9rozni ludzie roznie dostaja) HO ma 6miesiecy plus ze wzgledu na pandemie wszystko jest przedluzone. Ze spraw ktore obserwuje max czasy oczekiwania to 7-8 miesiecy od momentu wizyty w ukvcas. Jesli chodzi o czas w jakim musisz zmiescic sie z ceremonia to od momentu dostania listu z HO lub maila masz 3 miesiace, zeby skontaktowac sie
@FantaZy: Ja potwierdzenie dostałem po 7 tygodniach od wizyty w UKVCAS. Potem czekałem 3 miesiące na ceremonię. Dopiero interwencja MP to przyspieszyła i certyfikat dotarł do councilu w tydzień.