Wpis z mikrobloga

do swoich wyborców lecą z wybitnie szurską i antyszczepionkową propagandą


@TenTypZez: no i właśnie dlatego nigdy nie dojdziemy do porozumienia, jeżeli bycie przeciwko segregacji sanitarnej gdzie kryterium jest przyjęcie dobrowolnej szczepionki jest dla Ciebie szurską i antyszczepionkową propagandą to nie mamy o czym rozmawiać
@produktdotestow: No widzisz, a dla każdego kto ma choćby podstawowe pojęcie o tym jak szczepionki działają, to jest oczywista sprawa, że działają wtedy, gdy zaszczepi się zdecydowana większość populacji, a nie ci, którzy uważają to za słuszne, bo wirus nie pyta o zdanie. Dla ciebie widać nie, to posłużyłem się wyjątkowo obrazową metaforą, ale dalej nie zrozumiałeś, to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać.
dla każdego kto ma choćby podstawowe pojęcie o tym jak szczepionki działają, to jest oczywista sprawa, że działają wtedy, gdy zaszczepi się zdecydowana większość populacji


@TenTypZez: a w którym momencie ja to podważyłem? W którym momencie ja w ogóle cokolwiek na ten temat mówiłem? Nie potrafisz skupić się na temacie tylko rzucasz jakieś randomowe argumenty dotyczące zupełnie innego problemu.
@produktdotestow: No przecież piszesz o jakiejś segregacji sanitarnej i przymusie szczepień, to ja pisze o tym samym xD Co to za fikołki teraz tworzysz? Chyba, że nie widzisz korelacji między dobrowolnością szczepień a faktem, że jednak wybór wpływa na innych, więc dobrowolności tu być nie powinno tak samo, jak nie możesz rozpylać gazu musztardowego na swoim podwórku.
@TenTypZez: najpierw cały czas pisałem o rzekomej hipokryzji sugerowanej Dziamborowi przez OP-a odsuwając na bok sensowność jego poglądów, ale potem niestety dałem się wciągnąć w Twoją gierkę pisania nie na temat i wypowiedziałem się na temat segregacji sanitarnej gdzie kryterium jest DOBROWOLNE szczepienie. Ty natomiast znowu zaczynasz pisać o czymś innym, tj. o tym czy szczepionka powinna być dobrowolna czy nie chociaż ja na ten temat nie napisałem ani jednego słowa.
@TenTypZez: Ty uważasz że szczepionka powinna być obowiązkowa, a pan Dziambor że nie (chociaż nie jestem tego pewny, ale na potrzeby dyskusji możemy tak założyć) ale sam się zaszczepił. Gdzie tu hipokryzja pana Dziambora? Ty wiesz w ogóle co oznacza to słowo?
Gdzie tu hipokryzja pana Dziambora?

@produktdotestow: O tutaj:

pan Dziambor że nie (chociaż nie jestem tego pewny, ale na potrzeby dyskusji możemy tak założyć) ale sam się zaszczepił.


Tłumaczę jak krowie na rowie, że nie ma czegoś takiego, jak szczepienie się dla chętnych, bo wtedy to nie ma większego sensu. Jeżeli ktoś coś takiego postuluje, to albo jest hipokrytą, albo idiotą. Ale jak nie byłeś tego świadomy, to już wiem czemu
@produktdotestow: xD Tak, to ja z pewnością nie rozumiem. To przecież nie tak, że to ty się pomyliłeś i nie łapiesz, że działania mają konsekwencje. Co to, to nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Serio, weź się kiedyś czasem zastanów nad tym co piszesz, zamiast tylko bezmyślnie powielać slogany.
ale głoszenie poglądów które nie mają sensu nie jest hipokryzją


@produktdotestow: Oczywiście, że nie jest i nigdy tak nie twierdziłem, ale tak się zafiksowałeś na tym, że nie potrafiłeś tego zauważyć.

Jeżeli walczysz z akcją szczepień, a samemu się szczepisz mówiąc coś o braku przymusu, to jesteś hipokrytą, albo idiotą. Jak sprzeciwiasz się akcjom zachęcającym do masowych szczepień, to sprzeciwiasz się profilaktyce chorób, jednocześnie samemu do takiej się stosując. Nie wspominając
Jeżeli walczysz z akcją szczepień, a samemu się szczepisz mówiąc coś o braku przymusu, to jesteś hipokrytą, albo idiotą.


@TenTypZez: gdybym usunął z Twojej wypowiedzi "mówiąc coś o braku przymusu" to może i bym się z nią zgodził, ale problem w tym że Dziambor nie walczy z akcją szczepień

Jak sprzeciwiasz się akcjom zachęcającym do masowych szczepień, to sprzeciwiasz się profilaktyce chorób, jednocześnie samemu do takiej się stosując.


@TenTypZez: po
Dziambor nie sprzeciwia się akcjom zachęcającym do masowych szczepień,


@produktdotestow: Powiedz mi, w jaki sposób sprzeciwianie się przymusowi szczepień, bądź paszportom sanitarnym nie jest wtykaniem kija w szprychy wszelkich akcji proszczepionkowych? Ja rozumiem retorytkę, ale to nie tak, że magicznie się coś zmieni i bez przymusu szury pójdą się zaszczepić. On gada jednocześnie, że powinniśmy słuchać lekarzy, ale jednak zaraz powie, żeby to było dobrowolne, samemu sobie przecząc.

I to jest
Powiedz mi, w jaki sposób sprzeciwianie się przymusowi szczepień, bądź paszportom sanitarnym nie jest wtykaniem kija w szprychy wszelkich akcji proszczepionkowych?


@TenTypZez: no w taki że albo robisz akcję proszczepionkową albo robisz przymus szczepień, jaki sens ma jedno i drugie jednocześnie? Jeśli coś jest obowiązkowe to nie trzeba do tego ludzi zachęcać tylko to egzekwować.

On gada jednocześnie, że powinniśmy słuchać lekarzy, ale jednak zaraz powie, żeby to było dobrowolne, samemu